PC HocasıCep TelefonuSamsung, Galaxy Z Fold3’ün Arkasındaki Su Geçirmeyen Teknolojiyi Anlatan Video Paylaştı

Samsung, Galaxy Z Fold3’ün Arkasındaki Su Geçirmeyen Teknolojiyi Anlatan Video Paylaştı

 

11 Ağustos günü Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung, yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold3 modelini tanıttı ve yeni nesil cihazdaki en büyük gelişme, katlanır ekranlı cihazlar söz konusu olduğunda da en büyük endişe olan su geçirme problemine karşı aldıkları koruma.

Samsung, alüminyum çerçeve, Gorilla Glass Victus, iç kısımda daha güçlü bir UTG ekran da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde korumayı ele alıyor, ancak en büyük gelişme, Samsung Galaxy Z Fold3’ün artık IPX8 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olmasıydı. Kısa bir video yayımlayarak cihazdaki bu teknolojinin arkaplanını gösteren Samsung, akıllı telefondaki çok sayıda hareketli parçaya rağmen bu başarıya nasıl ulaştıklarını açıkladı.

Çözüm, her bir parçayı ayrı ayrı izole ediyor ve menteşeye, hareketli elemanları sudan kaynaklanan korozyondan korumak için gres ve kauçuk uyguluyor gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad