Samsung Gear VR Türkiye’de Satışa Çıktı

Sanal gerçeklik gözlüğü olarak nitelendirilen Samsung Gear VR, yeni nesil tasarımı, touchpad özelliği ve geniş arayüzü ile bugün Türkiye'de satışa çıkartıldı. Kullanıcıları aksiyon ve heyecanın tam ortasında hissetmesini sağlayan Gear VR Galaxy S7, S7 Edge, S6, S6 Edge ve Note 5 ile uyumlu olarak geliyor.


Samsung Gear VR Türkiyede

Samsung Electronics tarafından tasarlanan yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR Türkiye'de satışa çıkartıldı. Oculus ile işbirliği içerisinde üretilen sanal gerçeklik gözlüğü Samsung'un yeni nesil akıllı telefonları ile de uyumlu.

318 gram ağırlığı ile göze çarpan üçüncü nesil Gear VR modeli önceki serilere göre %19 daha hafif olduğu belirtiliyor. Kullanım imkanı açısından touchpad ile birlikte kullanıcılara sunulan Gear VR daha geniş açısı ile de öne çıkıyor.

 

 

Samsung Gear VR İle Neler Yapılabilir ?

Kullanıcıyı aksiyonun ortasında hissettirmek için tasarlanan Gear VR modeli, yüzlerce oyun, uygulama ve filmi içeren içeriği ile kullanıcılara yaşatma deneyimi sunuyor. Gear VR ile uyumlu olan tüm oyunları, filmleri ve uygulamaları sinema ortamında ile deneyimleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge sahibiyseniz 6 adet ücretsiz Gear VR oyunu alabiliyorsunuz. Galaxy S7 özel hediyeler uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra hediye kodunuz ile 6 oyunu Oculus Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Ücretsiz olarak verilen oyunlar ise şu şekilde:

* Drift

* Darknet

* Anshar War 2

* Keep Talking and Nobody Explodes

* Star Chart

* Herobound
samsung-gear-vr-fiyat
Netflix Uygulaması İle Sinema Keyfi

Bu bölüm ne kadar çekici olur bilmiyorum ama Samsung Gear VR'da bulunan Netflix uygulaması sayesinde sinema keyfi de yaşayabiliyorsunuz. Açıkçası Gear VR'yi test ettiğimiz zaman ilk deneyimleriniz çok iyi olabiliyor.

Ancak o gözlüğü belirli bir süre taktığınız zaman gözleriniz ve başınız ağrıyabiliyor. Saatlerce oturup sinema gibi film izlemenin etkilerinden şüpheliyim desem yeridir. Uzun süre sanal gerçeklik gözlüğü ile film izlemenin gözleri bozacağını düşünüyorum.

Samsung Gear VR hakkında içerik yazan sitelere şöyle bir bakın, herkes övmüş ve faydalarından bahsetmiş. Ancak sanal gerçeklik gözlüğü uzaktan göründüğü kadar masum değil. Bence her şeyin bir sınırı olmalı. Bu sınırı aşmadığınız sürece faydalı bir gözlük.

gear-vr-sinema
Gear VR Türkiye Fiyatı Ne Kadar ?

Samsung Gear VR
şuanda Türkiye'de aktif olarak satışa çıkartıldı. Mağaza ve online satış fiyatı ise 499 - 699 TL arasında belirlenmiş durumda. İlk etap için Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için yaptığı bu kampanyayı 9 Mayıs'a kadar 30 bin adet ile sınırlamışlar.