Samsung Oyuncu Telefonu Mu Çıkartıyor?

2000'li yılların başında Bilgisayarlar oyunda oynayabilen cihazlardı. 2008- 2009 yıllarından itibaren Bilgisayarların daha yaygınlaşması, nispeten daha erişilebilir olması ile birlikte, Oyuncu bilgisayarları çıkmaya başladı. Oyuncu bilgisayarlarını 2011 yılından sonra Oyuncu Notebook'lar takip etti. 

İlk çıkan oyuncu telefonlarından birisi Razer Phone ardından Xiaomi, Asus, Honor gibi markalar oyuncu telefonu çıkarmaya başladı.

Oyuncu Telefonunun Amacı Ne?

Günümüzde PUBG, Street Fighter, Mortal Kombat hatta NBA 2K18 gibi güçlü donanım isteyen oyunların çıkması ile oyuncu telefonları çıkmaya başladı. Oyuncu telefonları markaların amiral gemisi telefonları gibi güçlü donanımlara sahip, donanımları daha iyi soğutma ve daha yüksek kapasiteli bataryalar kullanılıyor. Bunlara ek olarak oyuncu telefonları iyi bilgisayar monitörleri gibi yüksek Hz değerlerine sahip. Bir çok oyuncu telefonu 120 Hz panel kullanıyor. Bunların yanı sıra oyuncu telefonları beraberinde, game pad gibi ekstralar ve oyun modu gibi özel modlar bulunduruyor.

Samsung'un Oyuncu Telefonu nasıl Olacak?

Piyasadaki bir çok lider marka oyuncu telefonu çıkardı. Samsung üzerinde çalıştığı oyuncu telefonu hakkında henüz net bir bilgi vermedi. Geçtiğimiz ay çıkan haberlere göre SamsungGalaxy A Serisi bir cihaz üzerinde çalışıyordu. Samsung'un çalıştığı bu cihaz Snapdragon 845 işlemcili bir cihaz olacaktı. Yeni çıkan haberlere göre Samsung'un çıkartacağı A serisi cihaz değil bu oyuncu telefonu olacak. 

Samsung'un çıkartacağı bu oyuncu telefonu 8GB Ram ve 3 farklı ROM kapasitesi ile sunulacak. Samsung'un çıkartacağı oyuncu telefonu hafıza kapasiteleri 64/128/256 GB olarak 3 farklı model sunulacak. Samsung Note 9'da ile gelen karbon su soğutma ile soğutulacak cihazın, tasarımı Galaxy A7 ve A9 ile benzer olacağı söyleniyor. Batarya olarak 4000 mAh bir bataryaya sahip olacağı ve Android 8.1 işletim sistemi ile geleceği söyleniyor.

Batarya kapasitesi 4000 mAh yerine 5.000 mAh olsa daha iyi olurdu bence. 

Henüz net olarak tanıtılacağı tarih, diğer ayrıntılı teknik özellikleri, beraberinde ekstra bir gamepad gelecek mi? Hızlı şarj olacak mı? Belli değil Kasım ayının sonlarında tanıtılacağı söyleniyor.

İlgili Etiketler