PC HocasıCep TelefonuSamsung Turbo Speed Teknolojisi İle Telefonun Kasma Sorununu Ortadan Kaldırıyor

Samsung Turbo Speed Teknolojisi İle Telefonun Kasma Sorununu Ortadan Kaldırıyor

  arctis 7+   arctis 7+

Teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıtmış olduğu Galaxy J2 Pro akıllı telefonunda Turbo Speed teknolojisini kullandığını duyurmuştu. İlk etapta çok dikkat çekmeyen bu teknoloji, cihazlarında RAM’i dolduğunda aşırı kasma yaptığı anda devreye girerek RAM sorununu ortadan kaldırıyor.

RAM Sorunu Nasıl Ortadan Kalkacak ?

Şuan için Samsung Galaxy J2 Pro modeline özel olarak getirilen Turbo Speed teknolojisi ile birlikte Android cihazların başının belası olan yoğun bellek kullanımından kaynaklı kasma, yavaşlama, donma ve ısınma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırıyor. Geçtiğimiz senelerde TouchWiz adı verilen arayüz ile çok fazla kasmalar yaşandığı için, güzel bir alternatif üretildiğini söyleyebiliriz. Samsung cihazların sürekli olarak yaşadığı bu ağırlaşmaların önüne geçebilen Turbo Speed teknolojisi sayesinde kasma ve donmalar artık yaşanmayacak.

Geliştirme aşamasında Samsung ilk olarak Android arayüzünde geliştirmeler yaparak yukarıdan aşağıya doğru listeleme yaptı ve ardından varsayılan uygulamaları da küçülterek fazladan yer açtı. Akıllı bellek teknolojisi devreye girdiği andan itibaren cihazın belleğinin yetmediği durumlarda şişme yapmaması için pek çok uygulamayı direkt Kernel üzerinden kapatarak sistemi rahatlatıyor. Aynı zamanda pek çok uygulama arka planda çalıştığı için şişmeler meydana gelirken, bu teknoloji sayesinde otomatik olarak arka plan uygulamaları da kalmayacak. Bu sayede hem işlemci hem de RAM fazladan yer kazanarak rahatlamış olacak.

samsung-turbo-speed-teknolojisi
Cihaz Yoğun Kullanımda da “Tık” Demeyecek

Turbo Speed teknolojisinde telefon kullanılmadığı zamanlarda çalışmaya devam ettiği gibi, yoğun kullanım zamanlarında da boş bellek miktarı açmayı hedefliyor. Samsung tarafından yayınlanan bilgilere göre, uygulamaların çoklu görev modunda %40 daha hızlı bir performans elde edildiği doğrulandı.

Samsung tarafından Turbo Speed teknolojisi için yayınlanan aşağıdaki videoyu izlediğinizde, neyin ne olduğunu kavramak çok daha kolay olacak. 2 Ağustos tarihinde yayınlanacak olan yeni Turbo Speed sistemi ilk olarak orta seviyeli cihazlarda görülecek.

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner