PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerSamsung’un Akıllı Gözlükleri Sızdırıldı

Samsung’un Akıllı Gözlükleri Sızdırıldı

 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, en az 5 yıldır artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışma sergiliyor ve herhangi bir ekrana sahip olmayan gözlükleri Şubat 2017’ye tarihine kadar dayanıyor.

Şubat 2017 tarihinden itibaren birkaç patent ve birkaç konsept videosu görmüştük ve bugün ise güvenilir analist WalkingCat’in izniyle başka bir gözlük daha var. Samsung’un Samsung Glasses Lite olarak adlandırdığı bir donanımı gösteren video sızdırıldı.

Samsung Glasses Lite, bilgisayarınız veya telefonunuz tarafından desteklenen önceki sürümlerin aksine herhangi bir ek donanıma gereksinim duymadan çok daha bağımsız görünüyor, ancak böyle bir bağlantı göz ardı edilemez. Videonun gösterdiği tek şey, cihazın Samsung Galaxy Watch’unuz tarafından kontrol ediliyor olması ve ayrıca tam bir Dex masaüstü deneyimi sunuyor olması.

Güç gereksinimlerinin (hem pil hem de işlemci) hala tahammül edilemeyecek kadar yüksek olacağı düşünüldüğünde, muhtemelen gerçekleştirilmesinden birkaç yıl sonra olan bir konsepte bakıyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsungun-akilli-gozlukleri-sizdirildi-109555/ linkinden 02.08.2021 16:08:34 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement