PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerSanal Gerçeklikte Yeni Boyut HTC Vive X

Sanal Gerçeklikte Yeni Boyut HTC Vive X

 

Sanal gerçeklik cihazlarına eğilim giderek artarken, HTC yeni destek programına Vive X adlı sanal gerçeklik cihazını da ekledi. Sanal gerçeklik (VR) alanında faaliyet göstermeye başlayan HTC, yeni Vive X‘i hayata geçireceğini duyurdu.

HTC Vive X Nasıl Olacak ?

HTC ekibi 100 milyon ABD doları tutarındaki yeni yatırım fonu ile genç ve yenilikçi şirketleri desteklemeye devam ettiği gibi, bu teknolojilere VR’yi de ekledi. Global VR ekosisteminin geliştirilmesine ve desteklenmesine imkan sağlayacak olan programda, yeni bir deneyim bizleri bekliyor olacak.

HTC-Vive-X
HTC CEO‘su Cher Wang HTC Vive X hakkında şu açıklamaları yaptı: “En parlak ve yaratıcı zekaları HTC Vive X’e katmak için bir araya getirilmekten büyük heyecan duyuyoruz. Sanal gerçeklikler dünyayı değiştirmeyi amaçladığı gibi, bunun daha etkili bir şekilde yapılması için sağlıklı bir eko sistem oluşturulması gerekiyor. HTC Vive ile genç yeteneklerin ilginç ve etkileyici içerikler oluşturmasına ve bu sektörün geleceğinin şekillenmesine katkı sağlamak için biz de sabırsızlanıyoruz.” dedi.

HTC-Vive-X-Ceo
Mayıs 2016‘dan itibaren ilk etapta Pekin’de başlayacak olan HTC Vive X pilot programı Asya’nın dört bir yanından seçilen genç ve yenilikçi girişimler, Vive platformu ile birlikte büyümeleri hedefiyle programa katılmaya davet edilecek. Pekin’deki Vive X kapsamında VR sektöründe başarısını kanıtlayan şirketlerin büyümesine ivme kazandırmak için nakit yatırım desteği de verilecek. Ayrıca HTC Vive X’in 899 dolardan satışa sunulacağını belirtelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sanal-gerceklikte-yeni-boyut-htc-vive-x-21521-7987/ linkinden 28.07.2021 14:07:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video