Sim Ağ Pin Kilidi Nasıl Açılır

Bugünlerde ilk kez karşılaştığım Sim Ağ Pin Kilidinin nasıl açılacağını sizlere anlatmak istiyorum. Özellikle yurtdışından gelen Samsung cihazlarda sıkça karşımıza çıkan Sim Ağ Pin Kilidi sadece Avrupada kullanılmak üzere üretilmiş olan cihazlara Türkiye hattımızı taktığımızda telefonu kitliyor. Telefona hat taktığımızda kullanamaz halde oluyor. Herşeyden önce telefonunuzun sıfır olduğunu ve garantisi olduğunu unutmayın, yetkisiz telefonculara hem paranızı hemde garantinizi kaptırmayın.

Ben bu sorunla ilk kez karşılaştığım için ilk etapta birkaç telefoncuya uğrayıp sorunu sordum ve bana fahiş, alakasız fiyatlar çıkarttılar. Bir telefoncu 250 TL ye yapacağını söylerken bir diğeri 150 ye yapabileceğini söyledi. Birde üstüne servis size asla yardımcı olmaz, yurtdışından geldiği için garantisi yok, ona yeni yazılım atılması lazım, ucuz yerde yaptırırsan telefona zarar verirler gibi saçmalıklar savuruyorlar. Tekrar belirteyim telefoncuya yaptırmak son çareniz olsun !

Operatörünüz ile görüşün

Benim denediğim fakat cevap alamadığım bir yöntem. Yurtdışından telefonun alındığı market ile iletişime geçtiğimde telefonun böyle bir hata vermemesi gerektiğini kullanılacak ülke operatörü ile alakalı olduğu söylediler. Bende bunun üzerine kullandığım hat olan Türk Telekom ile bağlantıya geçtim fakat ne dediğimi anladıklarından bile emin olamadan telefonu kapattım, siz gene de bir şansınızı deneyin

Yetkili Servise Başvurun

Operatörden yanıt alamayınca internette araştırma yapmaya devam ettim, daha sonra şikayetim var sitesinden Samsung'a ulaşacak bir şikayet oluşturdum ve müşteri temsilcisi bir gün sonra benimle iletişime geçti. İlimde bulunan yetkili servisin adresini verdikten sonra faturam ile beraber servise gitmem gerektiğini söyledi. Cihaz bana hediye olarak geldiği için faturanın aslının olmadığını belirttim sağolsunlar hiç zorluk çıkartmadan sadece fatura fotoğrafı ile işlemlerimi yaptılar. Yetkili servise gittikten sonra 10-15 dakika arasında işlemlerimi başlattılar ve 30 TL ücret çıkarttılar. 1 hafta içerisinde şifreyi bana ulaştıracaklarını söylediler. Ben sorunu bu yöntem ile çözdüm, telefoncuların söyledikleri fiyatlar yanında açıkçası hiç düşünmedim bile. 

Eğer herhangi bir sıkıntı yaşadınız ve servis ile sorununuzu çözemediyseniz şu yolu deneyebilirsiniz.

Yetkisiz Sitelerden Şifre Satın Alabilirsiniz

Belirttiğim gibi bazı siteler bu şifreleri satıyor, fakat bu sitelerin Samsung ile genel bir iş birliğinde olmadığını bu işlemin yetkisiz yapılacağını unutmayın. İleride bir sorun çıkarsa site ile iletişim nasıl olur bilmiyorum fakat yıllardır bu işi yapan en çok ün kazanmış siteyi size vereceğim. Güven kazanmamış sitelerden bu işlemi yapmanızı asla tavsiye etmiyorum.

www.cellunlocker.net : Eğer biraz araştırma yaptıysanız zaten bu site ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Samsung Galaxy S7 Edge telefonum için 29$ fiyat çıkartmışlardı. Modelden modele farklılık gösteren fiyatlar var fakat maksimum $50'a halledebileceğinizi düşünüyorum. 

Son Çare Telefoncuya Yaptırın:

Eğer cellunlocker sitesinden kendi başınıza işlemi yapamamaktan korkuyorsanız bir telefoncuya verebilirsiniz. Tahminimce verdiğiniz telefoncu da bu tarz bir siteden işlemi yapacak. Eğer size fahiş bir fiyat verirse aslında maliyetinin bu olmadığını unutmayın ve başka bir telefoncuda şansınızı deneyin. Maliyetini bildiğiniz için uygun gördüğünüz bir fiyat veren telefoncuya işlemi yaptırabilirsiniz. 

Hangi yola başvurduğunuz önemli olmaksızın bu işlemin en az 2-3 iş günü alacağını unutmayın. 

 

İlgili Etiketler