PC HocasıİncelemeSony KD-75X9405C Televizyonu Ön İncelemesi

Sony KD-75X9405C Televizyonu Ön İncelemesi

   

4K Teknolojisine sahip ve inceleyeceğimiz cihazlar arasında en büyüğü olan Sony KD-75X9405C fiyatı ve teknik özellikleri haberimizde.

DEV AYAKLARI VE FİYATI DİKKATLERİ ÇEKİYOR

İnceleyeceğimiz modeller arasındaki en büyük televizyon olan Sony KD-75X9405C‘yi ciddi ciddi almayı düşünüyorsanız eğer çok büyük bir salonunuz olduğunu düşünüyoruz. Sony’nin bu dev televizyon markasının amiral gemisi olarak nitelendiriliyor. Bu ürün gamındaki diğer modellere sahip cihazlardan ziyade Sony’nin üretmiş olduğu bu televizyonun teknik özellikleri de farklı.

Sony bu televizyonda Google’ın Android TV özelliğinden faydalanmış durumda. Bu sayede dev ekranda istediğiniz uygulamaları kullanabilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca kullanılan yüksek kaliteli hoparlörler televizyonun kalitesine yakışır şekilde. Bu seviyedeki bir çok kullanıcının harici bir ses sistemi almasına da gerek kalmayacaktır.

sony-kd-75x9405c_tv
GÖRÜNTÜ KALİTESİ

Ultra yüksek çözünürlüklü Sony KD-75X9405C teknolojisi ile de dikkatleri üzerine çekerken, içerisinde 4K görüntü kalitesi yer alıyor. Televizyonu satın alıp montajını gerçekleştirdikten sonra ayarlarınızı yaparken zaman geçireceksiniz. Bunun sebebi ise hazır ayarların fazla parlak olması. Kullanılan ortama göre yapılacak ayar sayesinde televizyonun göstereceği performans çok farklı şekilde seyir edecektir.

İzlediğiniz görüntülerde detayları rahatlıkla görebildiğiniz gibi, bir tabir vardır “vay arkadaş yüzündeki kıllara kadar görünüyor.” cümlesine birebir oturmakta. İzlediğiniz filmin baş rol oyuncusunun başına ne kadar jöle sürdüğünü bile görebilirsiniz. LG’nin WebOS, Samsung’un Tizen işletim sistemine göre Sony firması da Android TV‘si yavaş olmasına rağmen geniş uygulama seçenekleri ile bu açığı kapatmayı hedeflemiş.

TEKNİK ÖZELLİKLER

* Ekran Boyutu: 75 inç

* TV Ölçüleri: 193 x 104 x 32 cm

* HDMI: 4 adet

* Ağırlık: 56.8 Kg

* USB: 3 Adet

* Bağlantı: Dahili Uydu Alıcı + Wi-Fi

* Çözünürlük: 3840 x 2160 px

* Ekran Yenileme: 1200 Hz

* Piyasa Satış Fiyatı: 29 bin TL

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sony-kd-75x9405c-televizyonu-on-incelemesi-3102/ linkinden 29.06.2022 03:06:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video