Sony Mobile Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Sony'den üzgün bir haber geliyor olabilir... Sony, Türkiye pazarından çekiliyor mu? İşte hepsinin cevabı...

Tokyo merkezli teknoloji devi Sony, tüm cihazlarıyla bilindik bir marka olmayı başarmıştı. Mobil platformda ürettiği Xperia modelleri ile kendi kitlesini oluşturan Sony, Türkiye'de de oldukça sevilmişti.

Sony ürettiği modellerde kendine özgü tasarımını elden bırakmazken, performansıda sunuyordu. Ancak yinede Türkiye'de Samsung ve Apple gibi markalarla yarışması gerçekten zor. Zaten satış rakamlarına baktığımızda Samsung ve Apple'a göre çok düşük olduğunu görebiliyoruz. Peki bu haberin kaynağı ne?

Haberin kaynağına göz atacak olursak Twitter'da Evan Blass adında bir kullanıcının attığı bir tweet bu durumu açıkladı. Even Blass kim diye soracak olursanız: Kısaca Twitter üzerinden isabetli sızıntı haberleri paylaşan birisi diyebiliriz.

Even Blass attığı tweet'te şöyle dedi: "Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki Sony Mobile hayranlarına kötü haber. Şirketin bölgede ekim gibi tüm operasyonlarını durduracağını ve ofislerini kapatacağını duydum."

Even Blass'ın dediğine göre Sony, mobil anlamda bu yıl içerisinde Türkiye'den çekilecek. Bunun başlıca nedenide yine baştada dediğimiz gibi Türkiye pazarındaki satış değerleri olabilir. Ancak yinede Sony'den resmi bir açıklama gelmedi.

Yine tekrar etmekte fayda var. Türkiye pazarından çekilme fikri sadece Mobil platform için geçerli. Eğer böyle bir durum varsa bile diğer ürünleri hala satışta olacak. Sizce Sony Türkiye pazarından çekilmeli mi? Yoksa hala Sony'den vazgeçmeyen bir kitle mevcut mu?

İlgili Etiketler