Sony Playstation VR cihazı Türkiye’de satışa çıkıyor

 
- PC HOCASI

24 Ocak tarihinde Türkiye'deki teknoloji marketlerde satışa çıkacak olan yeni Playstation VR cihazı büyük merak uyandırdı. Sony tarafından geliştirilen Playstation VR sanal gerçeklikte oyunların sınırlarını zorlamak için raflardaki yerini alacak.

Şimdi burada akıllardaki soru şu; Playstation VR'ın yurt dışı satış fiyatı ne, Türkiye'deki satış fiyatı ne olacak ? Bu sorunun yanıtını da Sony bizzat cevapladı. Playstation VR Türkiye'de 1699 TL'den satılacakken, yurt dışında 399 dolardan alıcılarını bekliyor olacak.

Geniş gerçekçilikte oyun ve sanal gerçeklik deneyimi sunacak olan Playstation Vr sistemi satışa çıktığı anda PS VR oyunları da yanında satışta olacak. Oyunların minimum fiyatı 79 TL olurken, maksimum fiyatı ise 229 TL olacak. PS VR uyumlu oyunların listesi ise şu şekilde;

❱ Until Dawn: Rush of Blood - 79 TL

❱ Hustle Kings VR - 79 TL

❱ Super Stardust Ultra VR - 79 TL

❱ VR Wolrds - 149 TL

❱ Driveclub VR - 149 TL

❱ Battlezone - 229 TL

❱ Eve Valkrie - 229 TL

❱ Robinson: The Journey - 229 TL

❱ RIGS - 229 TL


Yeni Playstation VR oyunları bir üst segmente taşıyacağı gibi, artık üreticiler de başka bir boyuta geçmeyi istiyor. Her sene geliştirilen oyunlar bu sene oyuncuları adeta içine çekecek. Zira Driveclub VR oyununu sanal gerçeklikte oynamanın keyfi başka olacak gibi.

Playstation VR'ın özellikleri arasında 360 derece baş takibi, geniş görüş alanı, yüksek yenileme oranı ve çift kulaklı 3D ses teknolojisi bulunuyor. Bu sayede oyunları oynarken daha sezgisel hareketlerde bulunabiliyoruz. Bakalım ilerleyen günlerde yeni oyun konsolu hakkında detayları öğreneceğiz. Cnet'ten temin etmiş olduğumuz görsellere ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR


EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads