Sony Xperia XZ1 Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Sony yeni cihazı Xperia XZ1 ile Türkiye pazarına giriş yaptı. Rakiplerine göre daha uygun fiyat etiketine sahip olan XZ1, bakalım ne gibi özelliklerle beraber geliyor...

IFA 2017'de duyurulan Sony Xperia XZ1, sonunda Türkiye'de. Kamerası ve fiyatı ile ilgiyi üzerine çeken XZ1, performansı ve ekranıyla göz dolduruyor. Gelin tasarım konusunda da ödün vermeyen XZ1'i yakından inceleyelim.

İşte Xperia XZ1'in Özellikleri!

Öncelikle cihazın en dikkat çeken özelliği olan kamera'dan başlayalım. Kamera konusunda Sony ve LG cihazlarının daima iyi sonuçlar çıkardığını biliyoruz. Sony yeni cihazında da bu geleneği bozmayarak harika bir kamerayı kullanıcıları ile buluşturuyor.

19 Megapiksel bir kameraya sahip olan XZ1, bu kamera ile 960 FPS video kaydı yapabiliyor. Yani XZ1 ile muazzam yavaş çekimler yapabileceksiniz. Bunun yanında Selfie kamerasında da kalitesinden ödün vermeyen XZ1, ön kısmada 13 megapiksellik bir kamera yerleştirmiş.

Yine çektiğiniz görüntüleri 5.2 inçlik Full HD HDR ekranından görüntüleyebileceksiniz. HDR ekrandaki görüntüler ise TRILUMONOS, X-Reality ve Dinamik Kontrast İyileştirici gibi teknolojiler ile destekleniyor.

Performansını Snapdragon 835'ten alan XZ1, içerisinde 4GB RAM barındırıyor. 64 GB'lık dahili hafıza sunan XZ1, 256 GB'a kadar microSD kart desteği sunuyor. Ayrıca XZ1, IP68 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı.

Yazılım kısmında da artıları bulunan XZ1, içerisinde bulunan 3D oluşturucusu ile 3D görseller üretebiliyor ve bunları 3D yazıcıdan çıkarmanızı sağlıyor. Ayrıca Xperia XZ1 Ay Mavisi, Sıcak Gümüş ve Klasik Siyah olarak üç farklı renk seçeneğine de sahip.

Sony'nin yeni cihazı Xperia XZ1, bugün Türkiye pazarında satışa sunuldu. 2,999 TL fiyat etiketine sahip olan XZ1, rakiplerine göre daha uygun fiyatlı. Sizce Sony'nın yeni cihazı XZ1 ne kadar satacak?

İlgili Etiketler