PC HocasıAndroidSony Xperia Z5 Android 6.0 Marshmallow İle Canlandı

Sony Xperia Z5 Android 6.0 Marshmallow İle Canlandı

 

Sony‘nin başarılı amiral gemisi Xperia Z5‘e bugün Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geldi. Xperia Z5 için gelen güncelleme ile birlikte tüm yenilikleri de detaylandırdık.

Bugün Sony kullanıcılarına bir sürpriz yaparak Xperia Z serisinin son üyelerinden olan Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geldi. Japonya merkezli DoCoMo Network tarafından dağıtımı gerçekleştirilen güncelleme dört bir yana dağıtılmaya başladı.

Japonya merkezli gerçekleştirilen güncelleme giderek ülkelere yayılmaya devam ettiği gibi, Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda kesin bir tarih şuan için bulunmuyor. Ancak Marshmallow 6.0 güncellemesi ile birlikte Xperia Z5 ailesinde nelerin yenilendiği konusunda tüm detaylar yayınlandı. Japonya merkezli yayınlanan ekran görüntülerine ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

xperia-x5-marshmallow-6
Android 6.0 Güncellemesi İle Xperia Z5 Ailesi İçin Hangi Yenilikler Getirildi ?

* Yeni kamera arayüzü eklendi.

* Albüm uygulamasında fotoğrafları döndürebilmek için seçenekler eklendi.

* Müzik uygulaması için podcast widget eklendi.

* Video uygulaması için online yardım butonu eklendi.

* Anasayfada gezinirken görüntülenen yeni animasyonlar eklendi.

* Yeni stickerlar eklendi.

* Uygulama izinleri modeline geçiş yapıldı.

* Uygulamalar için “bekle” özelliği eklendi.

* Doze modu eklendi, ek olarak Stamina modu Nisan ayında dahil edilecek.

* Favori kişilere birden fazla numara ekleyebilmek için düzenlemeler yapıldı.

* Çevrimiçi uygulamada filtreleme özelliği getirildi.

* LifeLog uygulaması güncellendi.

* Çekilen ekran görüntüsünü bildirim çubuğundan silme özelliği eklendi.

* Telefonunuzun ne kadar titreşimde kalabileceğini seçeceğimiz mod eklendi. 15 dakikadan 8 saate kadar genişletilebiliyor.

* Arama çubuğu ve uygulama arama özelliği eklendi.

xperia-x5-marshmallow-6.0
Sony Xperia Z5 ailesi için gelen Android 6.0 Marshmallow güncellemesinde epey bir yenilikler görünüyor. Şuanda güncelleme dağıtılmaya başladığı gibi, Türkiye’ye 3 hafta içerisinde geleceğini düşünüyoruz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sony-xperia-z5-android-6-0-marshmallow-ile-canlandi-4884/ linkinden 15.10.2021 23:10:14 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

11 Yorum

 • Hocam bende Sony Xperia Z5 Compact var henüz bir güncelleme haberi gelmedi ama 3 hafta içerisinde kesin olarak gelir mi yoksa tahmini bir süreç mi ?

  • Merhaba Emre Can,

   Xperia serisine 3 hafta içerisinde kesin olarak güncelleme gelecektir. Zaten Nisan ayında yeni içerikler hazırlanacak o yüzden geç kalma gibi bir lüksü yok 🙂

 • Sony Xperia M5e gelen marshmallow güncellemesi bir nebze olsun yazılımsal hatalarının giderilmesi lazımdı. Ayrıca fiyatının da 200 TL ve civarında düştüğünü düşünürsek piyasayı adeta kırar geçer. harika bir tasarımı ve kamerası olan bu M5 sırf yazılımsal problemler yüzünden sony’nin marka değerini 3’te 1′ oranında düşürdü bence

 • Sony kral diyenler kesinlikle bu işi bilmiyorlar. İlk önce bir Samsung S6 nin çektiği fotoğraflara baksınlar ondan sonra telefonu övsünler

 • Teşekkürler sony biraz bizi beklettin ama geç olsun güç olmasın demişler sorunsuz bir güncelleme bekliyoruz inşallah

 • Yaklaşık olarak 2 haftadır Xperia Z3 için 6.0 beta sürümünü kullanıyorum. Sony’nin verdiği çok güzel ve hızlı çalışıyor sıfır hata diyebilirim. Bu güncellemede gerçekten özenle çalışmışlar sanırım. Şirket telefonum G4 ve ona gelen 6.0 içler acısı bitmiş resmi sürüm olmasına rağmen.

 • Ben çok rahat ve yeni bir ana sayfa bir animasyon bir şey olmadığını söylemek zorunda kaldım.

 • 6.0 ile z5p kamerasına otomatik çekimde renk ve parlaklık ayarı geldi.Fotoğraf konusunda sıkıntı giderildi.Fiyatlarda ithalde 2.100 lere indi.Alınası oldu.

 • Xperia z5p kullanıyorum 6.0 güncelleme ile kamera gece çekim iyileşti otomatik çekimde renk ve ışık ayarı yapma imkanı geldi ayrıca ÇİFT TIKLAMA ile ekranı kapatabiliyorsunuz.G3 de en sevdiğim bu özellik de geldi cihaz gerek ekran gerek performans olarak çok iyi kamera DXO mark sitesinde s6 ile aynı kategoride yayınlandı.Normal kullanım internet ve video da ısınma yok, oyunlarda diğerleri kadar ısınıyor s7 ye de ısı kanalları konulduğunu görüyoruz yani hepsi ısınıyor.Tavsiye ederim.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad