reklam
PC HocasıHaberlerSpaceX Starship SN4 prototipi, SN3’ün başarısızlığından ardından SN4 bir araya geliyor

SpaceX Starship SN4 prototipi, SN3’ün başarısızlığından ardından SN4 bir araya geliyor

Elon Musk’un Mars roketi üzerindeki çalışmalar, bazı aksiliklere rağmen hızla ilerliyor.

Texas’taki birçok işletme COVID-19 salgını nedeniyle kapalıyken, SpaceX, önceki ayın bu ayın başlarında yapılan bir basınç testi sırasında çöktükten kısa bir süre sonra başka bir Starship prototipi kurmak için Boca Chica geliştirme tesisinde çalışmakla meşgul.

Yakındaki bir kişinin web kamerası kurulumu, Starship prototipi SN4’ün şirketin yerinde araç montaj binasının içinde istiflenmesinin zaman atlamalı videosunu yakaladı. NASASpaceflight.com tesiste başka bir ünite olan SN5’in bölmelerinin de yapıldığını bildiriyor.

Bu, Starship’in gelişimi sırasında şirketin çalışma modu olmuştur – başarısız olursa yeni bir birime hızlı bir şekilde dönebilmek için iki prototipi hızla birleştirmek. Şimdiye kadar, SN1 geçerken basınç testleri sırasında hem SN1 hem de SN3 başarısız olmuştur.

90 TL'den ucuz oyunlar kampanyası PlayStation Store'da devam ediyor!

Daha kısa sıçrama bekleniyor!

SpaceX CEO’su ve kurucusu Elon Musk, bu prototip serisinin yaklaşık 20,4 mil yüksekliğe uçabileceğini ve Dünya’ya geri dönebileceğini söyledi. Muhtemelen SN serisi prototiplerden birinin bundan önce daha kısa bir “sıçrama” yaptığını göreceğiz.

Yıldız Gemisi prototiplerinden herhangi birinin zeminden ayrıldığını görebileceğimiz açık değil, ancak Musk’ın yakında çalışmak için üç roketten oluşan bir titreme olması gerekiyor.

SpaceX operasyonunu yakından izleyebileceğiniz video yayınlandı

Etiketler