PC HocasıOyunSpider-Man Miles Morales, 4 Milyonun Üzerinde Kopya Sattı

Spider-Man Miles Morales, 4 Milyonun Üzerinde Kopya Sattı

 

Spider-Man Miles Morales, geçen yıl Sony’nin PlayStation 5 vitrininde ortaya çıktığında sürpriz bir duyuru olarak geldi. Bir PlayStation 5 lansman başlığı olarak, 60 FPS oyun ve Ray Tracing (Işın İzleme) dahil olmak üzere yeni konsolun yapabileceklerinin birçoğunu sergiledi. 2018 yılında çıkan Spider-Man’in sözde devamı, oyun şimdiden 4 milyon kopya sattığı için hayranları tarafından oldukça tutulmuş görünüyor.

Sony, en son mali kazanç raporunun bir parçası olarak, Spider-Man Miles Morales’in 12 Kasım 2020’deki lansmanı ile yıl sonu arasında 4,1 milyon kopya sattığını açıkladı.

Bu, hem Insomniac Games hem de Spider-Man için büyük bir başarı olarak görülebilir. Özellikle de 2018 yılında çıkmış olan Spider-Man’in doğrudan devamı olmadığı ve Peter Parker’ı önemli bir rolde oynatmadığı göz önüne alındığında büyük bir başarıdır.

Karşılaştıracak olursak, 2018 yılında çıkmış olan Spider-Man, satışa sunulduğu ilk 3 günde 3,3 milyon adet sattı ve bildirildiğine göre toplamda 20 milyon kopya sattı. Ana oyunun bağımsız bir yan ürünü olan Miles Morales’in 2018 yılındaki oyunla aynı zirvelere ulaşamayacağı muhtemel görünüyor.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak