Stalker 2’nin Çıkış Tarihi Ertelenmiş Olabilir

  Google News

Stalker 2‘nin çıkış tarihi’nin erteleme almış olma ihtimali var. Stalker 2 ile ilgili geçtiğimiz günde bir haber yapmıştık. Bu haberde ise oyunun çıkış tarihinin sızmış olduğunu söylemiştik. Ancak şimdi aldığımız haberler göre Stalker 2 için çıkış tarihi ertelenmiş olabilir. Stalker 2 duyurulduğundan beri oyunun çıkış tarihi çok karmaşık bir hale gelmişti. Şirket, geçtiğimiz sene Ocak ayında oyunun ertelendiğini söylemişti. Oyunu 2022 sonuna ertelediklerini açıklamışlardı. Sonrasında ise şirket, yeniden oyunu ertelemişti.

Şirket, geçtiğimiz yıl Haziran ayında oyunun 2023’e ertelendiğini duyurmuştu. Bu karmaşık süreçten sonra ise şirket, geçtiğimiz günlerde yapılan Gamescom’da oyunla ilgili bir fragman gösterdi. Bu fragmanda ise oyunun çıkış tarihi gösterildi fakat oyunun çıkış tarihi internet sitesindeki çıkış tarihinden farklıydı, bu da durumu daha da karmaşık bir hale getirdi.

Stalker 2 Ne Zaman Çıkış Yapacak ?

Stalker serisinin geliştiricisi olan GSC Game World, geçtiğimiz günlerde Gamescom’da sahne almıştı . Bu etkinlikte şirket, oyunun içinden bir fragman gösterdi ve oyunun içinden bir çıkış tarihi verdi. Her ne kadar şirket, fragmanda bir çıkış tarihi verse de oyuncuların kafası karıştı. Bunun en büyük nedeni ise oyunun fragmandaki çıkış tarihi ile internet sitesindeki çıkış tarihinin farklı gözükmesi olmuştu.

Şirket, Gamescom’da ki fragmanda oyunun çıkış tarihini 2024 ilk çeyrek olarak açıkladı. Bu da oyunun çıkış tarihinin ertelemeye girmiş olabileceğine dair en büyük ipucu oldu. Bunun dışında ise oyunun Gamescom’da ki demosunda çok fazla bug ve optimizasyon sorunu olduğu için de oyuncular oyunun bu yıl çıkmasına pek olanaklı gözükmediği hakkında konuşuyor.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video