PC HocasıOyunStar Wars Jedi: Fallen Order PlayStation 5 ve Xbox Series için Geliyor

Star Wars Jedi: Fallen Order PlayStation 5 ve Xbox Series için Geliyor

 

Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici Respawn Entertainment, Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın iki yeni platformlar için geleceğini duyurdu.

Oyunun yeni nesil versiyonunun bu yaz PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkış yapacağını duyurdu.

Lucasfilm Games Perşembe günü resmi Star Wars web sitesinde, Fallen Order‘ın bu yaz PlayStation 5 ve Xbox Series X’e gelecek güncellemenin bir parçası olarak “bir dizi teknik iyileştirme” alacağını da duyurdu.

Ayrıntılar çok fazla değil ancak StarWars.com’daki gönderi, nesiller arası yükseltmenin Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerine sahip olan kullanıcılar yeni nesil konsollar için ücretsiz bir yükseltme alabilecek. Takip edenler bilir ki oyun Ocak ayında bir güncelleme almıştı. Bu güncelleme, PS5 ve Xbox Series X’teki geriye dönük uyumluluk sayesinde oyunun kare hızını ve çözünürlüğünü artırdı.

Şahsen geriye dönük uyumluluk çokta iç açıcı bir durum değil. Evet, kısa vade de hiç yoktan iyidir. Ama bir oyunun var olması gereken platforma özel olarak geliştirilmesi hem performans hem de kalite anlamında çok fark ettiriyor.

Geliştirici Respawn Entertainment ve yayıncı Electronic Arts, Kasım 2019’da PS4, Windows PC ve Xbox One için Star Wars Jedi: Fallen Order‘ı piyasaya sürmüştü. Lucasfilm Games, oyunun gelecek güncellemesi hakkında yakında daha fazla ayrıntı vereceğine söz verdi.

Konu hakkında ilerideki detaylar ve güncellemelerden haberdar olmak için bizleri takip etmeyi unutmayın. Herkese iyi oyunlar PCH Ailesi 🙂

Video