PC HocasıOyunSteam Veritabanı, Source 2 Engine’in RTX Desteği Aldığını Gösteriyor

Steam Veritabanı, Source 2 Engine’in RTX Desteği Aldığını Gösteriyor

 

Steam’in veritabanı, Source 2 Engine’in gerçek zamanlı Ray Tracing için destek aldığını gösteriyor. Buradan da anlayabiliriz ki, RTX için destek alacak olan ilk oyun Artifact olacak gibi görünüyor.

Bu durumda, şimdilik Half-Life: Alyx‘in Ray Tracing ya da DLSS desteği almayacağını söyleyebiliriz. Valve henüz bu tür planlarını kullanıcılara açıklamadı.

NVIDIA ve Valve’ın Artifact için bu RTX etkilerini resmi olarak ne zaman ortaya sunacağını henüz bilmiyoruz. Half Life: Alyx’in ya da herhangi bir Source 2 Engine ile yapılmış olan oyunun, bu destekleri sunup sunmayacağı da henüz açıklanmadı.

NVIDIA’nın klasik oyunları RTX teknolojisine katmasını ilginç buluyorum. Bu oyunlar arasına ilk katılan oyun Quake 2 olmuştu. Bu sebepten ötürü, eğer RTX desteği Source Engine 2’de kullanılacaksa RTX destekli bir Half-Life oyunu bekleyebiliriz gibi duruyor. Yine de, şu anlık sadece tahminde bulunuyoruz, ancak böyle bir durum da söz konusu olabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/steam-veritabani-source-2-enginein-rtx-destegi-aldigini-gosteriyor-97988/ linkinden 21.06.2021 19:06:50 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video