PC HocasıOyunSteam’in Arama Kutusuna Yeni Filtreleme Özellikleri Geliyor!

Steam’in Arama Kutusuna Yeni Filtreleme Özellikleri Geliyor!

Bu yeni filtrelemeler ile sahip olduğunuz oyunları aramadan kaldırabilirsiniz.

Valve, Steam mağazasının arama sistemine yeni özellikler ekleyerek kullanıcıların zaten sahip oldukları oyunları filtrelemesine, maksimum bir fiyat belirlemesine ve sanal gerçeklik kulaklığı yoksa yalnızca VR oyunlarını görebilmesine izin veriyor. Bahsi geçen güncellemeler devam eden bir Steam Labs deneylerinin bir parçası ve oyun mağazasında küçük ama potansiyel olarak olumlu bir sızıntı.

Valve’in bir blog yayınında açıkladığı gibi , yeni seçeneklerin sonuçları yok etmesi ve yalnızca kullanıcıların gerçekten yararlı bulduğu oyunları bırakması gerekiyor. Önceden satın aldığınız, bir istek listesine koyduğunuz veya yok saydığınız oyunları bu filtre sayesinde arama sonucundan çıkarabilirsiniz.

Ayrıca, önlemek istediğiniz belirli bir tür veya konu varsa etiketleri hariç tutabilir ve dahil edebilirsiniz. Ek olarak, normal bir ekranda da çalışan VR oyunlarını listelemeden kaldırmadan VR kulaklık gerektiren oyunları gizleyebilirsiniz. Valve ayrıca, Steam’in sayfalar arasında manuel olarak tıklatmak yerine kaydırma yaptığınızda bir sonraki sonuç sayfasını otomatik olarak yüklemesini de sağlamakta. Steam aramalarına bağımlı olmaktan endişe ediyorsanız, bu seçeneği hesap tercihlerinizde devre dışı bırakabilirsiniz.

Steam Oyun Festivali 9-14 Haziran arasında gerçekleşecek

Geliştiriciler (ve oyuncular), Steam’in anlamlı bir şekilde sıralamak için çok fazla oyuna sahip olduğundan şikayet etti. Bu sorunu çözmez, ancak teorik olarak sıralama işlemini biraz daha kolay hale getirir – veya en azından kullanıcıları Steam’in öne çıkan oyunlarının ötesine tıklamaya teşvik eder.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement