Ferrari Roma Spider

Tam Bir Sanat Eseri Yeni Ferrari Roma Spider Tanıtıldı

  Google News

Ultra lüks spor otomobil markası olarak tanıdığımız Ferrari, geçtiğimiz gün tam bir sanat eseri diyebileceğimiz yeni Roma Spider modelini duyurdu. Gerek tasarımsal anlamda gerekse de ortaya koyduğu performans konusunda rakipsiz spor otomobillerden biri diyebileceğimiz Roma Spider, sınıfının da yeni amiral gemisi otomobillerinden de biri.

Gelin yeni lüks spor otomobilin teknik ve tasarımsal detaylarını inceleyelim. Nasıl bir canavarla karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlayacaksınız.

Ferrari Roma Spider, İnce Dokunuşlara Sahip

Tasarım anlamında değerlendirdiğimiz zaman, ince dokunuşlara sahip tam bir sanat eseriyle karşı karşıyayız diyebiliyoruz.

Ön kısma baktığımız zaman aracın aşağı doğru uzanan burnunun hemen önünde dikkat çekici bir ızgara alanıyla karşılaşıyoruz. Bunun hemen altında yer alan karbon fiber havalandırma kanadı da dikkati üzerine çekerken, yine karakteristik Ferrari kaput tasarımının da kendini hissettirdiğini görüyoruz.

Ferrari Roma Spider

Bu kez ön kısımda marka parçalı bir far tasarımına da yer vermiş. Üst kısma geçtiğimiz zaman ise Premium dokusunun en iyi şekilde yansıtıldığını görüyorsunuz. Üzeri açılan cabrio tarzında bir araç olan Ferrari Roma Spider, tavanda özel bir kumaş malzeme sunuyor.

Ferrari Roma Spider

Bu kumaş tavan için çeşitli özelleştirmeler yapabiliyorsunuz. Sürücülerin dikişlere kadar seçmesinin mümkün olduğu belirtilmiş. Tavanın açılıp kapanma hızına gelecek olursak, Ferrari’nin belirttiğine göre açılıp kapanma hızı 13,5 saniye. Tabii ki tavanın açılış hızını deneme gibi bir şansımız olmadı. 😊 Ferrari’nin yalancısıyız.

Ferrari Roma Spider

Motor özelliklerine geçmeden önce yeni Ferrari Roma Spider modeli için iç tasarımdan da hızlıca söz edelim. Aracın iç kısımda direksiyonun hemen önünde 8.4 inç bir dijital gösterge panelinin konuşlandırıldığını görüyoruz.

Bilindik Ferrari direksiyon tasarımı dışında dikine konumlandırılmış olan bir multimedya ekranı ve hemen altında da kontrol butonları göze çarpıyor. Bunun dışında 18 yönlü, boyun ısıtmasına kadar olan Premium koltukları da unutmamak lazım.

Ferrari Roma Spider

Ferrari Roma Spider Motor Konusunda Neler Sunacak?

İşte işin asıl dikkat çeken kısmı burası. Araçta 612 beygir toplam güce sahip olan ikiz turbo 3.9 litrelik V8 bir motor yer alıyor. 760 Nm tork değerine sahip olan motor, çift kavramalı 8 ileri otomatik şanzıman ile beraber gelmekte.

Ferrari Roma Spider

Araç bu motor özellikleriyle beraber 200 km hıza sadece 9.7 saniye içerisinde ulaşabiliyor. 100 km hızlanması ise 3.4 saniye sürüyor.

Seri için en çok merak edilen kısım tabii ki fiyat. Fakat fiyat konusunda bir açıklama gelmedi. Aynı zamanda aracın ne zaman ve kaç adet olarak piyasaya çıkacağı da açıklanmadı.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video