PC HocasıHaberlerTeamViewer Hacklendi Diye Çıkan Haberler Üzerine Açıklama Yaptı

TeamViewer Hacklendi Diye Çıkan Haberler Üzerine Açıklama Yaptı

 

Hemen hemen her alanda kullanılan ve uzaktan masaüstü bağlantılarda pratik çözümler sunan TeamViewer yazılımı geçtiğimiz günlerde kullanıcılar kesinti yaşadı. Bu kesintinin hemen ardından çıkan haberlere göre TeamViewer hacklendi  haberleri çıktı. Şirket yetkililerinin bugün yayınladığı bir blog yazısı ile son dönemde artan siber saldırılar nedeni ile şirkete ait TeamViewer ürünü üzerinde daha güvenliği artırıcı önlemler alacağını açıkladı.Ancak uygulamanın her hangi bir siber saldırıya maruz kalmadığını belirtti.

teamviewer-hacked2

Şirket yetkilisi  tarafından yapılan açıklamaya göre; TeamViewer için gerçekleştirilen bu saldırıların bazıları daha önce iki faktörlü kimlik doğrulaması ile hesaplarını güvenli kullanıcıları etkilediğini ve bu gibi hack suçlamalarına yanıt vermek için henüz doğru bir zaman olmadığını, ardından Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre böyle bir hack olayının yaşanmadığını sadece kesintiler olduğunu söyledi. Yayınlanan açıklamada “Haklı olarak kullanıcılarımızda endişeler oluşmuş olabilir, çevrimiçi dolaşan raporlar göz önüne alındığında, açıkça belirtmek gerekir ki; TeamViewer üzerinde bir veri ihlal edildiğine dair bir kanıt yoktur.” denildi.

 

Ardından konu ile ilgili olarak “hacklendiğini düşünüyorsanız bizlere rapor ediniz” diyen 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/teamviewer-hacklendi-diye-cikan-haberler-uzerine-aciklama-yapti-21744-9860/ linkinden 28.07.2021 14:07:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video