PC HocasıOyunTechland, 2021’de Dying Light 2 İle İlgili Güncellemeleri Paylaşmaya Söz Verdi!

Techland, 2021’de Dying Light 2 İle İlgili Güncellemeleri Paylaşmaya Söz Verdi!

 

2020 yılının Mayıs ayında, Dying Light 2’nin baş oyun tasarımcısı olan Tymon Smektala, oyunun artık son geliştirme aşamasına girdiğini öne sürmüştü. Ancak, o zamandan bu yana oyun hakkında herhangi bir bilgi ya da görsel paylaşılmadı.  Yine de Techland, 2021 yılında Dying Light 2 hakkında daha fazla bilgi paylaşacaklarını açıkladı.

2020 yılının Ocak ayında Techland, oyunu ertelediklerini duyurmuştu. Oyuncular o zaman için oyunun 2021 yılına ertelendiğini düşünmüşlerdi.

Dying Light 2’de Kendi Oyun Motorları C-Engine Kullanılacak

Dying Light 2, Techland’ın yeni nesil ve kendi yapımları olan oyun motoru C-Engine‘i kullanacaklar. Geliştiriciler, bu motorun açık dünya aksiyon macera ve aksiyon-RPG oyunları için çok ideal olduğunu belirtiyor.

Oyun, Modern Karanlık Çağların bir kıyamet sonrası senaryosunu hayata geçirmeyi hedefliyor.

Dying Light’ın ilk oyunu oldukça akıcı ve gerilim dolu bir oyundu. Dying Light 2’den de hikaye ve gerilim anlamında başarılı bir iş bekliyorum, grafik anlamında beklentim yüksek.

Oyun çıkışını gerçekleştirdiğinde, Ray Tracing (Işın İzleme) teknolojisinden faydalanacak. Dying Light 2, NVIDIA sponsorluğundaki bir oyun olduğu için muhtemelen DLSS‘ten de yararlanacaktır.

Oyun hakkında halen bir sistem gereksinimleri bilgisi paylaşılmadı. Ancak, 2019 yılında paylaşılan 25 dakikalık bir oynanış videosu bulunuyor.

Dying Light 2 Oynanış Videosu

Video