reklam
PC HocasıOtomobilTesla, Kuzey Amerika’da araç fiyatlarını yüzde altı oranında düştü

Tesla, Kuzey Amerika’da araç fiyatlarını yüzde altı oranında düştü

Walmart Tesla Tırlarından 15 Adet Ön Sipariş Verdi

Bazı otomobil üreticileri, alıcıları cezbetmek için yeni alımlar için ertelenmiş ödemeler ve yüzde sıfır finansman sunuyor. Ancak birçoğu iş kayıpları nedeniyle son haftalarda işsizlik başvurusunda bulunduklarında, yeni bir araç alımı muhtemelen cazip teşvikler.
Tesla, devam eden Covid-19 salgınının neden olduğu azalan talep nedeniyle Kuzey Amerika’da elektrikli araçlarının fiyatını yüzde altı oranında azalttı.

Tesla Model S sedan şimdi önceki 79.990 $ fiyattan 5.000 $ düşüşle 74.990 $ ‘dan başlıyor. Bu arada Model X SUV, 84.990 $ ‘dan 79.990 $’ a düştü ve giriş seviyesi Model 3 sedan şimdi 39.990 $ ‘dan 37.990 $’ dan başlıyor. Yeni Model Y, şirketin ürün yelpazesinde fiyat indirimi yapmayan tek araçtır.

Yerli Otomobil TOGG vs TESLA Karşılaştırması (Tüm Özellikleri)

Reuters’e göre, otomobil üreticisi ayrıca Çin’deki Model X ve Model S’deki fiyatları yaklaşık yüzde dört oranında azalttı. Tesla Çin, son zamanlarda yapılan Weibo yayınında yerel olarak üretilen Model 3 araçlarının fiyat indirimi görmeyeceğini söyledi.

Reuters, ABD’deki perakende otomobil satışlarının Nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yarı yarıya düşmüş olabileceğini düşündüren J.D. Power verilerine ait verilerden bahsediyor. Rakamların bu ay iyileşmesi beklenirken, bastırılmış talep, evde kalma emirlerinin hafifletilmesi ve üreticiler tarafından sunulan teşvikler nedeniyle.

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement