PC HocasıHaberlerTikTok, Beyaz Sarayı Mahkemeye Veriyor!

TikTok, Beyaz Sarayı Mahkemeye Veriyor!

Trump, TikTok
 

Rus medya şirketi Reuters tarafından elde edinilen bilgilere göre TikTok, Donald Trump’ın hali hazırda üzerinde durduğu ByteDance yasaklarını Amerika Birleşik Devletleri operasyonlarında uygulamayı vazgeçirmeye zorlamak için ABD Hükümetini mahkemeye çıkarmaya hazırlandığını bildirdi.

ByteDane, Uluslararası Acil Durum Ekonomik Güçler Yasasını kullanan 6 Ağustos’taki orijinal icra emrinin şirketi yargı sürecinden mahrum ettiğini iddia ediyor. Reuter kaynakları, ByteDance’in ulusal güvenlik tehdidi olarak sınıflandırılmasına da meydan okuyacağını söylüyor.

Dava, şirketin satılma sürecini etkilemeyecek

Bildiğiniz üzere Donald Trump, eğer TikTok uygulamasının Amerika Birleşik Devletleri kısmının tamamanı Microsoft yada başka bir Amerika Birleşik Devletleri şirketine satar ise uygulamanın yasaktan muaf olacağını söylemişti. Ancak, henüz adli incelemeye tabi olmayan ikinci bir 14 Ağustos icra emriyle ilgili olduğu için, dava şirketin zorla satışını engellemeyecek.

Microsoft, Tiktok’un bir kısmının veya tamamının satın alınmasında şu anda ilk sırada yer alıyor, ancak diğer yarışmacılar arasında Twitter ve Oracle var. TikTok’un hangi şirkete satılacağı henüz belli değil.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tiktok-beyaz-sarayi-mahkemeye-veriyor-89082/ linkinden 21.06.2021 18:06:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video