reklam
PC HocasıHaberlerTiktoktan elde edilen gelir kısıtlama sırasında arttı ve Nisan ayında yeni rekor kırdı

Tiktoktan elde edilen gelir kısıtlama sırasında arttı ve Nisan ayında yeni rekor kırdı

Popüler video paylaşım sosyal ağı, ABD ve ABD’deki ağlarla aynı boyutta olan YouTube ve Netflix için gerçek bir rakip haline geliyor. Yaklaşık 60 milyon kullanıcı, uygulama içinde günlük ortalama 45 dakika geçiriyor.

TikTok‘un sosyal medya alanındaki en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olduğu,Çin, Hindistan ve ABD’nin birincil büyüme noktaları olduğu anlaşılıyor. SensorTower’ın yeni bir raporuna göre, uygulama ve Çin’in eşdeğeri Douyin, Nisan gelirini hesaplarken ve para kazanmaları için reklamcılığa dayanan oyunları ve uygulamaları hariç tuttuğunda dünyanın en iyi hasılat uygulamaları arasında yer aldı.

Tiktok ve Douyin, ebeveyn ByteDance’ı uygulama içi satın alımlardan 78 milyon dolardan fazla gelir getirdi; bu, bir yıl önce aynı ay için almayı başardıkları miktarın on katından fazla.

İlginçtir ki, tüm bu gelirlerin yüzde 86’sından fazlası Çin’de Douyin tarafından ve yüzde 8’inden biraz fazlası ABD’de TikTok tarafından yapıldı ve burada uygulamada günde ortalama 45 dakika geçiren 60 milyon aylık kullanıcısı var. İki uygulama dijital paraları 0,99 $ için 100 ve 500 $ 4,99 için paketler halinde satıyor ve kullanıcılar bunları en sevdikleri içerik oluşturucuları desteklemek için harcayabilir.

Google Adsense Mobil Uygulamasını Kaldırıyor!

Kilitleme önlemleri, 2020 yılının ilk üç ayında 315 milyondan fazla indirmenin geçen yılın aynı döneminde 187 milyondan kaydedilmesiyle TikTok için bir avantaj olduğunu kanıtladı.

İlgili haberlerde, Disney yöneticisi Kevin Mayer, Hulu, Hotstar, ESPN + ve Disney + gibi çeşitli video akış hizmetlerinin başarılı lansmanlarıyla sonuçlanan 25 yıllık deneyimin ardından TikTok’un küresel hedeflerine başkanlık etmek için geçen ay istifa etti.