Tüm Matematik Soru ve Formüllerini Çözebilen Uygulama Mathpix

Çocukluğumuzdan beri matematik ile olan savaşımız hiç bitmedi. Formüller, karmaşık sayılar ve problemler sürekli hayatımızın bir parçası olduğu için okulda, işte veya derslerde sürekli matematik karşımıza çıkıyor. Peki teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm matematik soru ve formüllerini çözebilen bir uygulama olduğunu söylesek ? Mathpix uygulaması şuanda piyasada tek olan ve tüm matematik sorularını çözebilecek kapasiteye sahip uygulama olarak iOS platformu için sunuldu. Detaylar ve Mathpix özellikleri haberimizde.

Artık Matematik Formülleri ve Problemleri Sorun Değil

Karmaşık denklemler ve matematik soruları bu dersten hoşlanmayan arkadaşlarımız için her zaman sorun olmuştur olmaya da devam edecektir. Ancak Mathpix isimli yeni iOS uygulaması denklemlerden anlamayan kişiler için problemleri çözmeye geliyor. Uygulamanın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz;

 

Görüntü tarama teknolojisini kullanarak el yazısı ile yazılmış denklem, soru ve formülleri bile çözebilen Mathpix, ilgili sorunun üzerine tutularak bir kaç saniye içerisinde denklemi algılamayı sağlıyor. Ardından adım adım soruyu çözdükten sonra grafiklerini çiziyor. Mathpix'in çalışma mantığında doğru sonucu vermek yerine, problemin nasıl çözüldüğünü cevapları ile birlikte verebilen mükemmel uygulama. Bu şekilde sadece sorunun cevabını öğrenmek yerine, gidiş yollarını ve problem çözme aşamalarını inceleyebiliyorsunuz.

mathpix-matematik
Uygulamayı yapan Stanford doktora öğrencisi Nico Jimenez, şimdilik sadece iOS cihazlar için geliştirmiş. İlerleyen zamanlarda Mathpix Android uygulaması da çıkacağı gibi, sizlerle paylaşacağız. Şuan için Apple cihaz kullanan takipçilerimiz aşağıdaki indirme bağlantısından Mathpix iOS uygulamasını kurabilirler.

UYGULAMAYI İNDİR
İlgili Etiketler