Türk Hacker Onur Kopçak 334 Yıl Hapis Cezası Aldı

Sahte bankacılık sistemleri ile birlikte bilgileri çaldığı ve kullandığı gerekçesi ile 199 yıl ceza alan hacker Onur Kopçak, bu sefer 135 yıl ceza daha alarak yine gündeme oturdu.

TÜRK HACKER MAHKEMEYE MEKTUP GÖNDERDİ

Hakkında bir çok dava bulunan ve mahkemenin 11 kişinin bilgilerini çalarak alelen kullanma ve dolandırıcılık suçları ile 2013 yılında hakim karşısına çıkmıştı. Dava sonucunda 199 yıl ceza alan Onur Kopçak, yeni bir dava ile de gündeme gelerek cezasına rekor bir ceza daha eklendi.

Şuan ceza evinde olan Onur Kopçak, yeni aldığı 135 yıllık ceza için ilgili mahkemeye mektup göndererek açıklamalarda bulundu. Türk hacker Onur Kopçak'ın mahkemeye yazmış olduğu mektubun bazı satır başları şu şekilde kaleme alındı: "Bir asır 35 yıl cezamın onanmasını talep etmekteyim. Sayın başkanım, yukarıda bilgileri yer alan yazılı davada dosyanızda yargılanmış bulunmaktayım. Beni yalnızca görüntülü sistemde görerek 135 yıl hapis cezası verdiniz. Şuan sorulsa, ten rengimi bile hatırlamayacağınıza eminim. Bilişim suçlarındaki suç hükümlerinin yetersizliği, toplumsal istikrar mı sağlamaktadır ? Verilen astronomik hapis cezaları ile amaçlanan kazanımın ne olduğu muammadır. Kararı hiçbir şekilde hak etmediği halde, Yargıtay tarafından yürürlükte olan kanun maddelerinden hareket ile çözüm üretilemeyeceğine olan inancım, kararı temziye gerek görmemiştir." açıklamalarında bulundu.

onur-kopcak

 

Mahkeme tarafından Türk hackere toplamda 334 yıl hapis cezası verilirken, hakime gönderilen mektup sonucunda olayların nasıl gelişeceği konusunda bir bilgi verilmedi. Tarihin en ağır cezalarından birisini alan Türk hacker bundan sonraki geri kalan yaşantısını ceza evinde geçirecek.

İlgili Etiketler