PC HocasıOyunTürkiye’de Yeni Bir MOBA Heyecanı: Vainglory

Türkiye’de Yeni Bir MOBA Heyecanı: Vainglory

 

20’den fazla kahramanı ve takım arkadaşlarınız ile kendi üssünüzü savunarak düşmanların üssünü yok etme üzerine kurulan ve Türkiye’ye Türkçe olarak yeni gelen Vainglory ücretsiz olarak yayınlandı. Farklı bir MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) deneyimi yaşamak isteyenler için Vainglory oyununu incelemelerinde fayda var.

Vainglory Nedir ?

Geliştiricileri Super Evil Megacorp olan ve daha önceden Riot Games, Rockstar Games, Blizzard ve Insomaniac firmalarından çalışmış kişiler tarafından yazılan ve kurulan Vainglory, temelde League of Legends oyununa çok benziyor. Tamamen iki farklı üssün düşmesi ve düşmanların belli taktikler geliştirerek rakiplerin üssünü yok etmesinden oluşuyor. Türkçe olarak Türkiye’de de kullanıma açılan MOBA oyunu geçtiğimiz sene Apple’ın “Best Apps” ödülünü aldı.

Vainglory Nasıl Oynanıyor ?

Oyunun mobil tabanlı platformlarda oynandığını söylememizde fayda var. Ancak dilerseniz PC sürümünü de indirerek oynayabiliyorsunuz. Tamamen mobil ve masaüstü kullanıcılar için geliştirilmiş olan Vainglory, Twitch ile de 4 milyon dolarlık anlaşma yaparak eSpor için tüm dünyaya ulaşmayı hedefliyor. Oyun içi görselleri ve oyun içi oynanış videosunu inceledikten sonra aslında başarılı grafiklere arka çıkan bu oyunu sevebilirsiniz.

Oyun içerisinde Büyücü, Koruyucu, Keskin Nişancı ve Can Kurtaran gibi pek çok kahraman sınıfı bulunuyor. 20’den fazla kahramanı seçebildiğiniz gibi, ilk etapta sadece 6 tanesini ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz. Oyunun temel amacında takım arkadaşlarınız ile birlikte rakip üssü yok etmek ve kendi üssünüzü tehlikelere karşı korumak. Bu yolda karşınıza çıkan düşman yaratıkları ve kahramanları öldürmeniz gerekiyor.

E.V.I.L motoru ile yazılmış başarılı haritası, karakterleri ve aksiyon sahneleri performans konusunda da ödün vermiyor desek yeridir. Şuanda 60 FPS ile akıcı olarak oynanabildiği gibi, 30 ms altı tepkime ile keyfini çıkartabiliyorsunuz.

vainglory-sampiyonlar
350 Bin Dolar Hediye Dağıtıldı

Türkiye’de her ne kadar yeni olsa da, 2015 yılında tüm dünya genelinde duyurulan Vainglory, rekabetçi bir toplumu kısa sürede Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da yakalayarak geçen sene 350 bin doların üzerinde ödül dağıtıldı ve turnuvalar düzenlendi. Şuanda Super Evil Megacorp firması adı altında devam eden MOBA oyunu, Twitch ile de anlaşma yaparak Türkiye dahil pek çok ülkede eSpor desteğini ve geleneğini yaygınlaştırmak istiyor. Bu durum diğer rakipleri olan League of Legends ve World of Warcraft gibi oyunları da otomatik olarak tetikliyor.

3 ve 5 Haziran tarihleri arasında Kuzey Amerika’da gerçekleşecek olan Şampiyona ve 10 ile 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa Şampiyonasında Türk takımı 4Justice ülkemizi temsil edecek. Şuan için Türkiye’de yeni olan oyunu dilerseniz aşağıdaki oynanış videosunu izledikten sonra indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Vainglory iOS ve Vainglory Google Play Store üzerinden oyunu telefonunuza indirip başlayabilirsiniz.

 

 

Vainglory ile Uyumlu Mobil Cihazlar Listesi

* iOS için: iPad 2 ve üzeri, iPhone 5 ve üzeri

* iOS Sürümü: Minimum 6.1 ve üzeri

* Android için: 2 GB veya daha fazla RAM’a sahip üst düzey Android telefonlar

* Android Sürümü: 4.4.2 Kitkat ve üzeri

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/turkiyede-yeni-bir-moba-heyecani-vainglory-21664-9186/ linkinden 28.07.2021 12:07:05 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video