PC HocasıOyunUbisoft, Free-to-Play Oyunlara Odaklanmak İçin Stratejisini Değiştiriyor

Ubisoft, Free-to-Play Oyunlara Odaklanmak İçin Stratejisini Değiştiriyor

 

En son kazanç çağrısı sırasında oyun alanındaki en büyük franchise’lardan birçoğunun yayımcısı olan Ubisoft’un, finans müdürü Frederick Duguet daha fazla ücretsiz oyun geliştirme ve yayınlama niyetini açıkladı. “Gittikçe çeşitlenen yüksek kaliteli oyun serimizin evrimi ile, yılda üç premium AAA yayınlamakla ilgili önceki yorumumuzdan devam ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Sözlerine devam ederek, “Gerçekten de artık değer yaratma dinamiklerimizin uygun bir göstergesi değil. Örneğin Just Dance ve Riders Republic beklentimiz, endüstrinin bazı AAA oyunlarıyla tutarlı. Ek olarak, uzun vadede AAA hedeflerine yönelmek için üst düzey oyunlar geliştiriyoruz” yorumlarını yaptı.

Bunun anlamı ise, şirket düzenli aralıklarla AAA oyunları yapmaya ve yayınlamaya devam ederken, yayıncı aynı zamanda oynaması ücretsiz oyunlardan da oyuncuların bir pasta almasını planlıyor. Şu anda ücretsiz oynanabilen ve Ubisoft’a ait tek oyun HyperScape ismiyle piyasaya sürülen bir Battle Royale oyunu. Ancak, o da istenilen beklentiyi karşılayamadı.

Oynaması ücretsiz oyunlar bir yayıncı için çok kazançlı bir hale gelebilirken, kötü sonuçlar da elbet olabiliyor. Ubisoft‘un bu kararının ne kadar tutarlı olup olmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ubisoft-free-to-play-oyunlara-odaklanmak-icin-stratejisini-degistiriyor-112997/ linkinden 21.10.2021 21:10:07 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad