reklam
Ana SayfaHaberlerUbisoft, Google ve Apple’a dava açtı!

Ubisoft, Google ve Apple’a dava açtı!

Area F2, birinci şahıs taktik atıcı ve mobil cihazlarda yıkılabilir ortamlara sahip ilk oyun. İki küçük takım rehineler, bombalar, vb. Gibi hedeflere saldırır veya onları savunursunuz. Oldukça harika bir öncülük taşıyor ve oldukça makul bir oyundur – çünkü Ubisoft‘a göre, tüm fikirlerini Rainbow Six: Siege’den çaldı.
Ubisoft, “R6S dünyadaki en popüler rekabetçi çok oyunculu oyunlar arasındadır ve Ubisoft’un en değerli fikri mülkiyeti arasındadır. “AF2’nin neredeyse her yönü, operatör seçim ekranından son puanlama ekranına ve aradaki her şeye R6S’den kopyalanıyor.”

Ubisoft’un belirttiği gibi, Alan F2’nin R6’nın “neredeyse karbon kopyası” olduğu tartışılmaz bir gerçektir – işte YouTube’da eğlenceli bir karşılaştırma. Oyun farklılıkları, oyunun bir konsoldan ve PC biçiminden mobil olana taşınmasıyla getirilen teknik kısıtlamaların ürünleridir.

PUBG Mobile ve normal PUBG arasında muhtemelen AF2 ve R6 arasında olduğundan daha az ortak nokta var. Gerçekten biraz üzücü.

Çoğu klon önemsizdir çünkü pazarlamayı karşılayamayan küçük ekipler tarafından oluşturulurlar. AF2’nin kazancı var. Oyunun geçen ay betadan çıkışından bu yana App Store ve Play Store‘da milyonlarca kullanıcıyı çekti. Önemli bir etkiye sahip Çinli konglomera Alibaba‘nın son satın alımı olan Ejoy.com tarafından geliştirildi. Belki de bu nedenle Ubisoft, oyunun Çin mahkemelerindeki meşruiyetine başarıyla meydan okuyabileceklerine inanmıyor. Bunun yerine, oyunun kullanılabilirliğini sınırlandırmaya karar verdiler.

FBI, Jeff Bezos Hackini Araştırıyor

Ubisoft zaten Apple ve Google’dan oyunu ilgili dijital mağaza önlerinden kaldırmasını istedi. Her iki şirket de reddetti. Ubisoft onlardan, onların yeri olmayan telif hakkı ihlali iddialarına hükmetmelerini istediği için bu mantıklıydı. Ubisoft şimdi her iki şirkete de Los Angeles’taki federal mahkemede dava açtı ve onları platformlarından çıkarmaya zorlayacak. Dava oldukça açık bir şekilde kesilmiş olsa da, mahkemelerin bu tür konularda yargı yetkisinin kapsamı belirsizdir ve bu dava ilginç bir emsal teşkil edebilir.

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement