Uçan Adamlar Yolcu Uçağı İle Yarıştı – VİDEO

Jet Adam olarak nitelendirilen iki çılgın manyağın Airbus A380 tip yolu uçağı ile yaptığı gösteri gerçekten göz doldurdu. İzlerken "bu nasıl uçuyor ?" dediğiniz anlarda mantıklı açıklamaların gelmesini beklemenizi tavsiye ederim. Şahsen havada 450 km hız ile giden Emirates Hava Yolları'na ait uçak ile gösteri yapabilmek her yiğidin harcı değil.

jetmans
"JET ADAMLAR" 

Bu gösteriyi gerçekleştiren "Yves Rossy" ve "Vince Riffet" iki kafadarlar tüm teknik heyet ile birlikte bir hafta boyunca çalışarak böyle bir gösteri yapmaya karar veriyorlar. Jet adam olarak nitelendirilen bu kişilerin kullanmış oldukları kanatlarda jet motorlar yer alıyor.

Emirates Hava Yolları'na ait A380 yolcu uçağı ile senkronize olarak hareket eden Jet Adamlar nefes kesen görüntüler ile göz doldurdular. Yaklaşık olarak 1300 metre yüksekliğe erişmek için helikopter ile havalanan kişiler, Dubai semalarında uçan üç pilot ile video kaydı yapabilmek için ekstra bir helikopter takipte bulunuyor.

Şuanda internette 9 milyondan fazla izlenen bu video açıkçası yakın zamanda farklı alanlar için de büyük gelişmelere imza atacak gibi. Şahsi fikrim olarak çok tehlikeli olan ve bir o kadar da adrenalin yüklü gösteriyi izlemenizi tavsiye ederim. Videoyu izlerken bir an "uçağın tepesine konacaklar şimdi" dediğim anlarda oldu. Hatta biraz ileriye taşıyıp "uçağın üzerine oturup öylece inerseler tadından yenmez." fantazileri de kurduğum doğrudur. Dilerseniz fazla olayı ballandırmadan yayınlanan video ile sizleri baş başa bırakalım.

JET MANS - VİDEO