PC HocasıOyunUncharted 4: A Thief’s End Türkçe Dil Seçeneği İle Geliyor

Uncharted 4: A Thief’s End Türkçe Dil Seçeneği İle Geliyor

 

Serinin son oyunu olan Uncharted 4: A Thief’s End oyun dünyasına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanırken, Türkçe dil desteği ile gelecek olması Türk oyun severleri çok sevindirdi. Serinin dördüncü oyunu olan Uncharted, ilk olarak Playstation 4 platformu için gelecek.


UNCHARTED 4: A THIEF’S END NE ZAMAN ÇIKACAK ?

Oyunun çıkış tarihi 18 MART 2016 olarak belirlenmiş durumda. Şuan için oyun hakkında bir erteleme veya revize olmadığı gibi, Türkçe dil desteğinin oyunda dahil edilecek olması oyun dünyası için küçük, ülkemiz için çok büyük bir gelişme.

Yıllardır Türk oyun severler bu konuda açmış oldukları kampanyalar ile sonuç almaya çalıştılar ve bu konuda bir arpa boyu da olsa yol kat etmeyi başardılar.

Bu yolda en verimli sonuç ise Uncharted serisinden geldi. Oyunun Türkçe olacak olması bir yana, alt yazı olmadan direkt olarak Türkçe dublaj olarak oynayabileceğiz. Türkçe dil desteğinden bahsetmişken bu seriye çok yakında Killzone 3’te katılacak.

Uncharted 4’ün PS4 satış fiyatı ise 190 TL

uncharted-4-a-thiefs-end

UNCHARTED 4: A THIEF’S END DUBLAJ EKİBİ KİM OLACAK ?

Oyunun Türkçe olarak dublajını yapacak ekip belirlendi. Aslında bu ekibi daha önceden de gördük diyebiliriz. Uncharted 3: Drake’s Deception serisinin ekibi ile aynı olan toplamda 7 kişiden oluşan ekibe göz atalım:

* Okan Yalabık

* Dolunay Soysert

* Kadir Özübek

* Rıza Karaağaçlı

* Ceyda Düvenci

* Ege Aydan

* Talha Sayar

Yukarıdaki ünlü ekip Uncharted 4: A Thief’s End için Türkçe dublaj seslendirmelerini gerçekleştireceği belirtilirken, çok yakında imza atmaları bekleniyor. Açıkçası şimdiye kadar Türkçe dublaj ile oynanabilecek oyun serileri on parmağı geçmezken, firmaların bu yönde geliştirmeler yapması Türk oyun camiası için büyük gelişmeler olarak kabul edilebilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/uncharted-4-a-thiefs-end-turkce-dil-secenegi-ile-geliyor-2161/ linkinden 16.10.2021 05:10:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Uncharted nedir yapsınlar bir Gta 5e de göreyim sıkar biraz. Dikkat ederseniz türkiyeyi kimse adamdan saymıyor ki türkçe dil desteği yapsın oyunlara eklesin. Biraz da bu işler siyasi yöne bakıyor anlıyor musunuz?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad