PC HocasıWindowsUSB Flash Belleğimin İçindeki Veriler Gözükmüyor?

USB Flash Belleğimin İçindeki Veriler Gözükmüyor?

 

USB Flash Belleğimin İçinde dosya olmasına rağmen görünmüyor gibi sorular aldık bunun çözümü nedir?

Bizlere ekipçe özelden olsun forumdan olsun burada bazı yazıların altına olsun her yerde bu sorunun çözümü soruluyor. Çözümü oldukça basit olan bu hatanın bir çok sebebi var. Örneğin USB belleğinizde bulunan bir takım virüsler yada Musallat.exe adlı virüsün bütün verileri kısayol haline getirmesi de bu sorunun başlıca sebeplerindendir. 

USB belleğinizde bulunan virüslerden dolayı bilgisayarınızda bulunan Windows Defender, USB belleğin içindeki tüm verileri ve virüsleri yok ediyor yani gözükmüyor. Peki gözükmeyen bu verileri nasıl geri getirebilirim? Sizleri fazla bekletmeden hemen çözüme geçelim istiyorum.

Öncelik olarak USB belleğinizi taktınız ve belleğinizin içi boş göründü, hemen komut istemini yani diğer bir değişle CMD‘yi açıyoruz. Komut istemini açmak için öncelik olarak başlat kısmına gelip CMD yazmanız gerekmektedir. Başka bir yol ise başlat kısmına Çalıştır yazıyoruz daha sonra açılan o küçük arama kısmına CMD yazıp enter tuşuna basıyoruz. 

Bu adımdan sonra belleğimizin sürücü harfine bakmamız gerekiyor. Bunun için bilgisayarımı açıyoruz ve oradan öğreniyoruz.

Örnek olarak benim takmış olduğum belleğin sürücü harfi “D”olarak geçiyor. Tekrardan komut istemine yani cmd’ye geri dönüyoruz. Buraya “D:” yazıyoruz ve entere basıyoruz. 

Şimdi ise şunları yazıyoruz ; “ attrib -h -r -s /s /d ” ve entere basıyoruz.

Daha sonra alt satırda tekrardan disk harfinin gelmesini bekliyoruz. Disk harfi gelince USB belleğinizi kontrol edebilirsiniz. Sorunun çözümü bu kadar yapamayan veya yapsa bile dosyaları geri gelmeyenler yorumda  belirtsin yardımcı olalım.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/usb-flash-bellegimin-icindeki-veriler-gozukmuyor-25161/ linkinden 15.10.2021 22:10:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

42 Yorum

  • -Usb belleği bilgisayara tak.
   -Bilgisayarıma gir.
   -Üst menüden “Görünüm”e tıkla.
   -En sağda bulunan “Seçenekler(Klasör ve Arama Seçenekleri)” menüsüne tıkla.
   -Açılan pencerede “Görünüm” menüsüne tıkla.
   -Aşağıda “Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen)” yazan bölümün işaretini kaldır.
   -“Uygula”-“Tamam” de çık.
   -Usb belleğin içine gir, dosyaların görünecektir. Dosyaları farklı bir yere kopyala, Usb belleği biçimlendir. Kullanmaya devam edebilirsin.

 • Yazınızda “Disk harfi gelince USB belleğinizi kontrol edebilirsiniz” diye belirtmişsiniz. Bu noktaya kadar yazdıklarınızı uyguladım fakat disk adı (G:) gelmiyor. Bir alt satır boş olarak duruyor. Yardım edebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

 • Dosyal yolu bulunamadı diyor kaç defa farklı şekil de de girdim komutları gene olmadı bir yardım edermisiniz size zahmet .

 • evet oldu çok teşekkürler. yalnız ben ilk başta “F:” şeklinde yazmıştım olmamıştı, aslında sadece F: şekinde yazmam gerekiyormuş, Parantez içinde tırnak girilmemesi icap ediyor diye yazarsanız yapamayanlar da yapmış olurlar diye düşünüyorum 🙂

 • Virüs olan flasa dediklerinizin hepsini uyguladik dosyalar gerçekten geldiler hepsi ama tek bir dosya bos gözüküyor aslında dolu onu nasıl görünür hale getire biliriz dediginiz yontemlerle gelmedi icindekiler ..

 • hocam attrib kodlarını farklı kombinasyonda denedim fakat işe yaramadı söle izah edim usb bellek içinde bir dosya var onun içindekiler görünmüyor acaba komut satırına o dosya dizinimi yazmam gerek?

 • attrib -h -r -s /s /d ”. Benim USB aygıtı F ben sondaki d yerine f mi yazacağım yoksa bu komutu olduğu gibi mi yazıcam

 • YAPMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BU HATAYI VERİYOR.

  E ‘dahili veya harici bir komut olarak tanınmaz,
  çalıştırılabilir program veya toplu iş dosyası.

 • BANADA BİRSİ YARDIM EDEBİLİRMİ USB BELLEĞİMİ BİÇİMLENDİREMİYORUM DİSK YAZMA KORUMALI DİYOR HER ŞEYİ DENEDİM AMA OLMADI

 • 1000 den fazla müzik olmasına rağmen sadece 36 öğe gösteriyor. nasıl çözebilirim?

 • bunları yaptım ama siyah ekranda dosyaları sıralıyor. Erişim engellendi dıyor ve dosyalar görünmüyor.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad