Volkswagen, Türkiye Yatırımını Askıya Aldı!

  Google News

Kısa bir süre önce Türkiye’de fabrika kuracağını açıklayan Volkswagen, Türkiye’nin Suriye’de düzenlediği operasyonları öne sürerek bu süreci askıya aldı. Alman gazatesi Handelsblatt’ın paylaştığı habere göre Volkswagen sözcüsü, Türkiye’de ki sürecin yatırımı endişeli hale getirdiğini açıkladı.

Kısa bir süre önce Türkiye’de şirket kuran Volkswagen, fabrikayı da Manisa’ya kuracağını açıklamıştı. Ancak bugün paylaşılan habere göre Türkiye’nin Suriye’de ki terör operasyonlarını öne süren Volkswagen, Türkiye‘de olacak yatırımı askıya aldığını açıkladı.

Düşük Maliyet

Bu kararı almalarındaki en büyük etken olarak da Volkswagen’in bu siyası durumda Türkiye’ye yatırım yapmasının şirketin itibarini zedeleyeceğini düşünmesi olarak gösterildi. Türkiye’de kurulacak fabrikanın Volkswagen için de çok fazla avantajı bulunuyor.

Özellikle düşük maliyet ve yüksek kazançın getirdiği avatajı kullanmanın önemli olduğunu belirten Volkswagen yöneticileri, bu şartlar altında fabrika süreci için oylama yapılmasına sıcak bakıyor. Bu karar ile alakalı en net açıklamanın Volkswagen tarafından yapılması bekleniyor.

 

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video