PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Android’de Şifrelenmiş Yedeklemeleri Test Ediyor
WhatsApp gizlilik sözleşmesi

WhatsApp, Android’de Şifrelenmiş Yedeklemeleri Test Ediyor

 

WhatsApp’ı kullanırken mesajlarınız uçtan uca şifrelenir, bu da insanların özel hayatına girmeyi hobi edinen bir takım kötü niyetli insanların bazı yazılımsal yollarla siz bir başkasıyla mesajlaşırken mesajınızın içeriğini kolayca göremeyeceği anlamına gelir. Ancak, bulutta saklanan bir yedekleme tutarsanız, yetkililerin Google Drive veya iCloud’un verilere erişimi devretmesi için bir arama emri kullanabilir.

Ancak bu noktada ki durum artık değişiyor, WABetaInfo, daha önce WhatsApp’ın buluttaki yedeklerinizi bağımsız olarak şifrelemek için bir teknoloji üzerinde çalıştığını bildirmişti ve Android’deki en son beta güncellemesinde (2.21.15.5) bu yedek şifreleme sisteminin etkinleştirildiğini söylüyor.

WhatsApp sesli mesajları hızlandırma

Beta programına kayıt olup teknolojiyi test etmek isterseniz, şifrenizi unutmanız / 64 basamaklı kurtarma anahtarını kaybetmeniz durumunda tüm bilgilerinizin kalıcı olarak kilitleneceğini bilmeniz gerekir ve şirket bu konuya dair önemli bir uyarıyla sohbet geçmişinizi ve medyanızı güvenli bir şekilde yedekleyeceğini söylüyor; eğer şifrenizi kaybederseniz WhatsApp bile yedeklerinize erişim sağlamanız konusunda size yardımcı olamayacak.

Facebook’un sahip olduğu şirket, aynı zamanda, bir telefonunuz olsun ya da olmasın, uçtan uca şifrelemeyi sürdürerek birden fazla cihazda çalışan yazılımın bir sürümünü de hali hazırda test ediyor. Beta programı kullanıcısıysanız, sosyal medyadaki gönderiler kapalı şifreleme testlerinin daha fazla insanı içerecek şekilde genişlediğini öne sürdüğünden, sürümünüzü dikkatlice kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-androidde-sifrelenmis-yedeklemeleri-test-ediyor-115966/ linkinden 30.11.2021 21:11:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner