WhatsApp Artık Bu Telefonlara Güncelleme Vermeyecek! İşte O Cihazlar…

WhatsApp, yeni bir uygulama ile bazı cihazlardan desteğini çekiyor. İşte WhatsApp güncellemelerini alamayacak cihazlar...

Hergün güncellenen teknoloji dünyasında uygulamalarda yerlerini alıyor. Mobil uygulamalar arasında belki en çok güncelleme alan uygulama olan WhatsApp bazı cihazlardan desteğini çekecek. Gelin haberin detaylarına geçelim.

WhatsApp son bir yıl içerisinde o kadar çok güncelleme aldı ki uygulamasını bambaşka bir yere taşıdı. Tabi bu güncellemelerin taksit taksit gelmesi kullanıcıları bıktırdı ancak WhatsApp yinede dur durak bilmedi.

WhatsApp artık belli cihazlardan desteğini çekiyor. Bazı telefonların model yılları eski olması nedeniyle WhatsApp bu cihazlara artık güncelleme vermeyecek. Bu cihazların tam bir listesi yok ancak cihazların ne olduğu belli.

WhatsApp Desteği Çekilen Cihazlar!

WhatsApp artık iOS alanında işletim sistemi olarak iOS 7 altı kullanan cihazlara güncelleme vermeyecek. Yani WhatsApp'ın yeni güncellemelerini sadece iOS 7 ve üzeri işletim sistemine sahip olan cihazlar alacak.

Yine Android kısmında ise Android 4.0 altında işletim sistemine sahip olacan cihazlar güncelleme alamayacak. Kısacası Android 4.0 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlar WhatsApp'ın yeni güncellemelerine sahip olacak.

Piyasada pek yoğunlukta olmayan Windows kullanıcıları içinse bu uygulama mevcut. Windows kısmında ise Windows Phone 8.1 altında işletim sistemine sahip cihazlar güncellemeden yararlanamayacak. WhatsApp güncellemelerini Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlara verecek.

Yani kısaca WhatsApp eski cihazlardan desteğini çekiyor. Piyasada eski cihaz kullanan insanların sayısı azınlıkta. Ancak yinede hala elinde eski bir cihaz olan varsa WhatsApp tarafından güncelleme alamayacağını bilsin.

İlgili Etiketler