PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp Masaüstü Uygulamalarına “Sesli ve Görüntülü” Konuşma Özelliği Geldi

WhatsApp Masaüstü Uygulamalarına “Sesli ve Görüntülü” Konuşma Özelliği Geldi

  arctis 7+

Sosyal medya devi Facebook’a ait popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Aralık ayından bu yana konu ile ilgili testlere başladıktan sonra, sesli ve görüntülü arama özelliği artık tüm WhatsApp Masaüstü uygulaması kullanıcılarına sunulduğunu duyuruldu.

Masaüstü arama özelliği aşağıdaki sürümler için destek içeriyor:

  • Windows 10 64 bit sürüm 1903 ve daha yeni sürüm
  • macOS 10.13 ve daha yeni sürüm

Şu anda şirketin yeni gizlilik sözleşmeleri ile ilgili küresel sorunları göz önüne alındığında, WhatsApp, hizmet kullanılarak yapılan aramalar için Uçtan Uca şifrelemenin varsayılan olarak etkinleştirildiğini onaylamak için çaba sarf etti.

Şu anda yalnızca 1:1 çağrılar desteklenmektedir, ancak daha sonraki bir tarihte WhatApp grup çağrılarının geleceğinin sözünü verdi. Bununla birlikte masaüstü uygulaması, mobil uygulamanın bir uzantısı olmaya devam ediyor ve kullanıcıların yine de telefonlarında WhatsApp uygulaması tarafından taranan bir QR Kodunu kullanarak oturum açmaları gerekiyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-masaustu-uygulamalarina-sesli-ve-goruntulu-konusma-ozelligi-geldi-110176/ linkinden 02.12.2021 03:12:05 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner