PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Mesaj Tepkilerini Kullanıma Sundu!

WhatsApp, Mesaj Tepkilerini Kullanıma Sundu!

   

Meta’nın sahip olduğu çevrimiçi mesajlaşma uygulaması devlerinden WhatsApp, bir süredir mesajlara tepki bırakabilme özelliğini hali hazırda geliştiriyor ve test ediyordu. Çalışmaları tamamlayan şirket şimdi ise özelliği yavaş yavaş tüm kullanıcıların erişimine açıyor.

Özellik aslında oldukça basit çalışıyor; tıpkı Facebook gönderilerinde olduğu gibi bir mesaja biraz uzun basılı tuttuğunuz zaman karşınıza bir takım emojiler geliyor olacak ve vermek istediğiniz tepkiyi ekrandaki emojileri seçerek mesaj baloncuğuna bırakabileceksiniz.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından mevzubahis özellik hakkında yapılan paylaşımda şu anda altı adet emojinin kullanılabilir olduğu söylenildi fakat WhatsApp yakın gelecekte daha fazla emoji ve cilt tonu için destek ekleyeceklerini dile getirdi.

Şu anda mesaj tepkileri özelliği WhatsApp’ın en sürümünü kullanmakta olan bazı kullanıcı gruplarının erişiminde fakat endişelenmeyin şirket küresel olarak erişime açmayı önümüzdeki haftalarda bitireceğini söylüyor

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-mesaj-tepkilerini-kullanima-sundu-127220/ linkinden 18.05.2022 18:05:34 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial