PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp’a “Kendini İmha Eden Görsel” Özelliği Geliyor

WhatsApp’a “Kendini İmha Eden Görsel” Özelliği Geliyor

 

Sosyal medya devi Facebook’a ait popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen yıl kendi kendini imha eden mesaj özelliğini mobil uygulamalarına eklemişti, ancak şimdi, Facebook’un sahibi olduğu şirket, WhatsApp özellik izleyicisi WABetainfo’ya göre anlık sohbet mesajlaşma programına kendi kendini imha eden görüntü özelliği eklemeye çalışıyor.

Kendi kendini yok eden mesaj özelliklerine benzer şekilde çalışan, kendi kendini yok eden görüntüler, önceden tanımlanmış bir süre sonra her iki taraf için de kaybolur. Ayrıca, bu mesajlar WhatsApp’tan dışa aktarılamaz. Aşağıdaki resimlerde de görebileceğiniz gibi, özellik kullanılabilir olduğunda, metin kutusunun hemen yanında bir geçiş göreceksiniz ve geçişe dokunduğunuzda, “Bu medya kaybolacak, siz bu sohbetten ayrılın.”

Gizlilik meraklıları bu özelliği takdir edecek olsa da, mükemmel bir özellik, Facebook’un sahip olduğu şirketin özellikte bazı ek değişiklikler yapmasını gerektirecektir. Örneğin, kullanıcılara, alıcıların kendi kendini yok eden görüntülerin ekran görüntülerini almasını engelleme seçeneği sunmalıdır. Ve XDA-Developers’ın da belirttiği gibi, “… yarı pişmiş uygulama özelliği tamamen yararsız hale getirecek.”

Kendi kendini yok eden görüntü özelliği şu anda geliştirme aşamasında olduğundan ötürü ne yazık ki son kullanıcı tarafındaki herkes göremiyor, yani genel kullanıma sunulması için bir süre beklememiz gerekecek. Ayrıca bu özelliğin ilk olarak WhatsApp Android ve iOS uygulamaları için kullanıma sunulması ve ardından şirketin bunu masaüstü istemcilerinin kullanımına da getirmesini bekliyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsappa-kendini-imha-eden-gorsel-ozelligi-geliyor-110119/ linkinden 21.06.2021 18:06:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video