WhatsApp’ın abonelik ücreti nedir?

  Google News

Whatsapp yıllardır kullanılan bir mesajlaşma uygulaması , bütün telefon platformlarında kullanılabilir bir uygulama olarak çok fonksiyonel olması kullanıcı kolaylığı için mesajlaşma uygulamaları arasında birinci sırada yer alıyor.

Whatsapp’ın geçmişi hakkında ne biliyorsunuz ? deneme

Jan Koum Geliştirdiği bir uygulama.

37 yaşındaki Koum Yahoo‘da çalıştığı süre boyunca altyapı ve güvenlik mühendisliğinde görev aldı. LinkedIn’deki profilinde belirttiğine göre Koum 1995 yılında MVHS’den mezun olmuş ve San Jose Üniversitesi’ni bitirmeden bırakmış.

whatsapp facebook
Peki Jan Koum Facebook’a iş başvurusu yapıp alınmadığını biliyor musunuz ?

Facebook un mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ı 19 milyar dolara satın aldığı yönündeki açıklama sırasında Mark Zuckerberg, “Jan’ı uzun zamandır tanıdığını” söyledi. Başta ABD olmak üzere çoğumuzun bundan haberi yoktu.

facebook ve whatsapp

Konumuza gelelim uzun zamandır bu uygulama telefonlarımızda yüklü ve yıllardır ücretli olacak diye haberler çıkıyor ve uygulamanın ayarlarında ücret kısmı var fakat daha kimseden ücret almadan hizmet veriyor ve hiç bir reklama yer vermeden.

Ücret konusunda whatsapp bloğunda yayınladığı bir makele asşağıdakı gibidir.

WhatsApp’ın, sadece aile ve arkadaşlarınızla iletişimde olmanızı sağlayan bir uygulama olmasını amaçladığımız için sizi reklamlarla rahatsız etmiyoruz. Reklamlarla ilgili duruşumuzu öğrenmek için bu sayfaya bakabilirsiniz. Fakat, ufak bir abonelik ücretimiz var. Lütfen unutmayın, WhatsApp abonelik için size asla otomatik olarak ücret uygulamaz. Tüm telefonlar için, WhatsApp’ı indirmek ve bir yıl denemek ücretsizdir. Bir yıldan sonra, yılda $0.99 USD’ye WhatsApp aboneliğiniz devam ettirme opsiyonunuz vardır. Abonelikler birikimlidir. Sonraki bir yıl için ücret öderseniz bu, geçerli abonelik sürenize veya bir yıllık ücretsiz deneme sürenize eklenir. Hizmet süresi dışında, WhatsApp’ın ücretsiz ve ücretli sürümleri arasında hiçbir fark yoktur. Not: WhatsApp’ı silip yeniden yüklemek aboneliğinizi sıfırlamaz.

Kişisel görüşümü söylemek gerekirse whatsapp harika bir mesajlaşma uygulaması bir çok fonksiyonu var  , ücretli olsa bile ben kullanırım bir çok kişi’de kullanmayı tercih eder diye düşünüyorum whatsapp’dan önce BBM vardı bildiğiniz üzere güzel bir uygulamaydı fakat çoklu platformda olmadığı için çok satmadı.

whatsapp klişesi
Whatsapp klişesi de var tabi bakın böyle yazılar bütün haber sitelerinde var hit çekmek için ilgi çekiyorlar buda güzel bir taktik demi.

klise-nedir-640x360

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video