reklam
PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp’ta Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

WhatsApp’ta Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

3 Mayıs 2009 tarihinde piyasaya sunulan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre içerisinde popülerliğini yükselterek bir mesajlaşma standardı haline geldi. SMS devrini kapatan uygulama, 2014 yılında Mark Zuckerberg’in kurmuş olduğu Facebook tarafından satın alınarak sosyal medya platformunun bünyesine dahil edildi.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok fazla değişikliliğe uğrayan mesajlaşma servisi şu anda dünya çapında hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor ve tercih ediliyor (yasaklı ülkeler hariç). Bu mesajlaşma uygulaması size sadece çevrim içi ortamda hızlı ve eğlenceli mesajlaşma kolaylığı sunmuyor. Uygulamanın bilmediğiniz binbir türlü gizli sihirleri var.

WhatsApp karanlık modu, iOS ve Android için artık kullanılabilir

Sadece iki karakter kullanarak kalın yazı yazın.

WhatsApp‘ta kalın yazı yazmak oldukça basit; kalın gözükmesini istediğiniz yazının başına ve sonuna yıldız (*) koymanız yeterli olacaktır. Ardından mesajı gönderdikten sonra ve öncesinde mesaj yazma alanında daha kalın halde gözükecektir, hiç korkmayın cümlenin başına ve sonuna koyduğunuz yıldızlar mesajı gönderdikten sonra gözükmeyecektir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement