PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp’tan Sahte Haberleri Önleyecek Güncelleme!

WhatsApp’tan Sahte Haberleri Önleyecek Güncelleme!

 

Günümüzde internet kullanımı yaygınlaştıkça akıllı telefonlar aracılığı ile kurulan iletişimlerde artmaya başladı, hele ki bunun üzerine koronavirüs salgını çıkınca artık insanlar sosyal olarak değil sanal olarak görüşmeye başladı.

Hepimizin dahil olduğu bir WhatsApp grubu mevcut; bu kimi zaman arkadaş grubu, kimi zaman okul grubu kimi zaman ise aile grubu. Genellikle aile WhatsApp gruplarında sahte ve yanlış bilgi elden ele çorba gibi dağıtılır.

Facebook’un himayesi altında hizmet veren WhatsApp beyciğim ise bu durumu fark etmiş ve olaya müdahale etmek istemiş ki artık WhatsApp‘ta çok kez iletilen linkleri Google üzerinden aratarak konu ile ilgili diğer sonuçlara bakabileceksiniz.

Arama butonu geliyor

Google ile ortaklık kuran WhatsApp, birçok kez iletilen iletileri internette aratabilmeniz için basit bir yol sağlıyor ve link içeren mesajları Google’da aratabilmeniz için arama butonu ekliyor.

Bu düğmeye bastığınız zaman size iletilen link hariç bırakılarak Google’da konu ile alakalı aramalar yapılarak konunun gerçek olup olmadığını anlamanızı sağlayacak.

Henüz Türkiye’de aktif değil

WhatsApp bugün Brezilya, İtalya, İrlanda, Meksika, İspanya, İngiltere ve ABD’de bu yeni arama web özelliğinin lansmanı başladı. Bu özellik Android, iOS ve WhatsApp Web için WhatsApp’ın en son sürümlerinde kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz