PC HocasıWindowsWindows 10 Arama Kutusuna Karanlık Mod Desteği Geldi!

Windows 10 Arama Kutusuna Karanlık Mod Desteği Geldi!

 

Microsoft şimdi Windows 10 arama deneyimine karanlık modu sunuyor. Önceden, sistem genelinde karanlık modu etkinleştirilse bile, arama sonuçları açık temada görüntüleniyordu. Bu yeni değişiklikle, arama sonuçları bölümünde bile koyu temanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu yeni değişiklik artık en son Windows 10 Hızlı halka yapısını çalıştıran Windows Insider’lar için kullanılabilir.

Windows 10 Search ile neler yapılabilir?

Klavyenizden Windows tuşuna bastıktan sonra herhangi bir tuşa bastığınızda ya da bir şeyler yazdığınız açılan Windows Search ile internette hızlı aramalar yapabilir, uygulamalarınızı açabilir ve ya bilgisayarınızda var olduğunu merak ettiğiniz bir dosyayı arayabilirsiniz.

  • Hisse Fiyatlarına bakın
    • Windows 10 Search kısmına örnek olarak MSFT yazdığınız zaman Microsoft şirketinin hisse değerlerine buradan ulaşmanız mümkün böylelikle ufak bir bilgi için tarayıcı açma ardından arama yapmayı bekleme derdi olmaz.
  • Uygulamaları hızlıca açın
    • Google Chrome veya açmak istediğiniz bir başka uygulamanın adını yazarak daha hızlı bir başlatma sağlayabilirsiniz.
  • İnternette hızlı arama
    • Bir şeyi aramak için yine Windows 10 Arama Çubuğunu kullanabilirsiniz örneğin; çekim yasası nedir diye yazıp enter tuşuna bastığınızda bu kelimeyi internette arayacak ve direkt tarayıcınızı açacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-arama-kutusuna-karanlik-mod-destegi-geldi-90095/ linkinden 30.07.2021 01:07:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement