PC HocasıWindowsWindows 10 Kullanıcı Sayısı 200 Milyona Ulaştı

Windows 10 Kullanıcı Sayısı 200 Milyona Ulaştı

 

Windows 10 kısa bir süre önce ücretsiz yükseltme ile duyurulmuş ve kullanıma açılmıştı. Şimdi ise Windows 10‘a geçiş yapan kullanıcıların sayısı 200 milyona ulaştı.

KULLANICILAR WİNDOWS 8’İ TERK ETTİ

Windows 8 sürümünün çıkması ile birlikte onlarca hatta yüzlerce hata kullanıcılar tarafından gönderilmiş ve Microsoft bu hatalar ile boğuşmaya başlamıştı. İlk olarak başlat çubuğunu kaldırdıklarını belirttikten sonra büyük tepki alan Microsoft, yeni Windows 8.1 güncellemesinde başlat çubuğunu geri getirmişti. Hal böyle olunca sürekli bir uyuşmazlık içine giren kullanıcılar “nalet gelsin, yeni bir Windows sürümü çıksa da kurtulsak” diyerek Windows 10’a geçiş yaptılar ve adeta kurtuluşa erdiklerini belirttiler.

Microsoft tarafından yayınlanan resmi raporda Windows 7’i bırakıp Windows 10’a geçiş yapan kullanıcıların sayısı %140 olurken, Windows 8’den Windows 10‘a geçiş yapanların ortalaması %425‘e ulaşmış durumda.

windows-10
WINDOWS 10 KULLANIM BAKIMINDAN NASIL ?

Eğer Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıyorsanız ve Windows 10‘a geçmekten korkuyorsanız kesinlikle geçiş yapmanızı önermekteyiz. Hem Microsoft‘un yeni tarayıcısı, hem de arayüzü gerçekten başarılı ve hızlı tasarlanmış. Kullanıcılar tarafından gönderilen feedbacklerde memnuniyet oranının %89 olduğu ve şimdiye kadar ki en yüksek memnuniyet oranının Windows 10 tarafından yakalandığı belirtiliyor.

Windows 10 kullanıcılarının önceki sürümlere kıyasla cihaz başına %30 daha fazla Bing sorgulaması yaptığını ve toplamda 83 milyar resim görüntülediklerini belirtti. Ayrıca kullanıcıların Microsoft Edge ile 44.5 milyar dakika vakit geçirdiklerini belirtti.

Şuan için Windows 10 kullanıcıları hallerinden memnun gibi görünse de, oyunlar veya uygulamalarda uyumsuzluk hataları alan kişilerin sayısı da azımsanacak kadar değil. Microsoft tarafından Windows 10 için ne zaman bir güncelleme yayınlayacağı konusunda ise kesin bir bilgi bulunmuyor.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-kullanici-sayisi-200-milyona-ulasti-3226/ linkinden 16.10.2021 11:10:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Hocam adamlar windows 10u kuruyor crack atıyor sonra donanımı çalışmıyor güncelleme olmuyor windows 10 kötü diyor sonra bence harika!

  • Arkadaş suna bir açıklık getirmek lazım windows sürümü çıktığında önceden lisans için dünyanın parasını alıyordu şimdi de adamlar ücretsiz diyor öncekiler niye ücretsiz değildi? Onları parası ne olacak pardon? Bende herkes gibi ücretli full lisanslı kullanmak istiyorum ama böyle yaptıklarında soguyorum resmen daha kullnmadim windows 10 bu arada

  • Windows 10 kullanımı çok güzel ve hızlı ancak tablet moduna gectigimde sağ alt menüden kaldırıyorum kalkmıyor deli etti beni ya

  • Win 7 kullaniyorum kafam rahat oyunlarda fps sorunu olmuyor win 10a geçsem biliyorum canım sıkılacak

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad