PC HocasıWindowsWindows 10 Sürüm 2004 ile Miracast Kullanımdan Kaldırılıyor!

Windows 10 Sürüm 2004 ile Miracast Kullanımdan Kaldırılıyor!

 

Teknoloji yazılım devi Microsoft, bir yıldır Windows 10 işletim sistemini daha farklı bir düzeye çıkarabilmek için çok fazla çaba sarf ediyor. İlerleyen zamanlarda en büyük değişimlerden biri olarak işletim sisteminin tasarım anlayışı tamamen değişecek. Bunun yanında Microsoft, eski kalan teknolojileri de işletim sisteminden kaldırmaya başlıyor.

Microsoft, Windows 10 2004‘te kullanımdan kaldırılan özelliklerin ve teknolojilerin listesini, yani Mayıs 2020 Güncellemesini güncelledi. Listede yer alan yeni uygulama, kablosuz ekranlara bağlanmak için kullanılan Connect Uygulamasıdır.

Miracast kullanarak kablosuz projeksiyonlara bağlanmaya aracılık eden Connect uygulaması artık varsayılan olarak işletim sisteminde gelmeyecek, ancak isteğe bağlı bir özellik olarak sistemde yerini farklı bir biçimde koruyacak.

Connect uygulamasını kullanmak isteyen kişiler; Ayarlar > Uygulamalar > İsteğe Bağlı Özellikler > Özellik Ekle adımlarını takip ederek “Kablosuz Ekran” isimli uygulamanın kurulumunu gerçekleştirebilirler.

Bunların haricinde kablosuz ekranlara bağlanabilmek isteyen kullanıcılar için farklı ya da alternatif bir arayüz olup olmayacağı henüz belli değil. Ama bir önceki paragrafta bahsettiğimiz gibi böyle bir desteğe ihtiyacınız varsa Ayarlar > Uygulamalar > İsteğe Bağlı Özellikler > Özellik Ekle adımlarını takip ederek “Kablosuz Ekran” isimli uygulamanın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-surum-2004-ile-miracast-kullanimdan-kaldiriliyor-89445/ linkinden 28.07.2021 23:07:34 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video