PC HocasıWindowsWindows 10’un Başlat Menüsü, Bu Yıl Yenileniyor

Windows 10’un Başlat Menüsü, Bu Yıl Yenileniyor

 

Windows 10‘un 20H2 önizleme sürümü güncelleştirilmesi yayınlandığı zaman Microsoft, kullanıcılar açısında çok fazla önem arz edecek yeni özellikler duyurmamıştı fakat yeni özellikler duyurma olasılığı da yüksekti.

Bugün ise Microsoft, Windows 10 Build 19042.421 sürümünü Insider Beta tarafında yayınlıyor ve bu sürümde yenilenen tasarımı ile yeni bir Başlat Menüsü bizlerin karşısına geliyor.

Yenilenen arayüze sahip Başlat Menüsünün içerisinde bulunduğu Windows 10 20H2 Build 19042.421 sürümünün ilk etapta 2021 baharında sunulması bekleniliyor. Bunlara ek olarak şirketin Dev Kanalında Windows 10 21H1 sürümünün testlerine başladığı da belirtiliyor.

Microsoft Windows 10X, 2021 Yılında Piyasaya Sürülebilir

Önizleme yapısı, Windows 10’un 20H2 özellik güncelleştirmesinin bir parçası olarak bu yılın sonlarına doğru, muhtemelen Ekim veya Kasım ayında yeni Başlat Menüsünü almaya ayarlanmış olduğunu göstermektedir.

Windows 10 sürüm 20H2 ile başlayan Başlat Menüsüne ek olarak, Ayarlar’dan yeni özelliği etkinleştirdiğiniz zaman Microsoft Edge tarayıcısında açılan sekmeleriniz Alt-Tab uygulama değiştiricisinde görünmeye başlayacak.

Microsoft orijinal zamanlamaya sadık kalırsa eğer, yepyeni Başlat Menüsü ve güncelleştirilmiş Alt-Sekme deneyimine sahip Windows 10 sürüm 20H2’nin Ekim veya Kasım ayında kullanıma başlaması bekleniliyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement