PC HocasıWindowsWindows 11, Yapay Zeka ile Güçlendirilmiş Widgetlar ile Geliyor!

Windows 11, Yapay Zeka ile Güçlendirilmiş Widgetlar ile Geliyor!

 

Dün Windows 11 resmi bir lansman ile tanıtıldı. Yeni Windows işletim sistemi, Windows 11 kullanıcılarının haberleri ve bilgileri tek bir yerden kolayca bulmasına yardımcı olacak yeni Yapay Zeka destekli Widget’lar da dahil olmak üzere birçok yeni özelliğe ve görsel değişikliğe sahip.

Yeni yapay zeka destekli Widget’lar, kullanıcıların artık doğrudan Windows 11 masaüstlerinden benzer şekilde seçilmiş bir görünümü açabilecekleri için, kullanıcıların haberleri, hava durumunu veya bildirimleri kontrol etmek için telefonlarını seçme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Tüm bunlar, Microsoft’un gelişmiş yapay zeka teknolojisi ve her ikisi de arka planda çalışarak kişiselleştirilmiş beslemede ihtiyacınız olan tüm yararlı bilgileri size göstermek için Microsoft Edge sayesinde mümkün olacak.

Gördüğünüz gibi kişiselleştirilmiş besleme masaüstünün sağ tarafında açılıyor olacak. Ancak Panos Panay’ın dediği gibi, Windows 11 kullanıcılara daha fazla seçenek sunmakla ilgili – kullanıcılar kişiselleştirilmiş beslemeyi ekranın tüm yüksekliğine ve genişliğine genişletebilecekler.

Bu yeni Widget’lar özelliği, Microsoft Launcher uygulamasındaki Feed’iniz özelliğini andırıyor. Tamamen yeni olmasa da Microsoft, Windows’ta ilk kez yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş widget’ları kullanıyor olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-11-yapay-zeka-ile-guclendirilmis-widgetlar-ile-geliyor-114900/ linkinden 20.09.2021 15:09:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad