PC HocasıOyunXbox Series X, Haziran Ayına Kadar Stok Sıkıntısı Çekecek

Xbox Series X, Haziran Ayına Kadar Stok Sıkıntısı Çekecek

 

Lansmandan bu yana, çoğu kişi için yeni nesil bir konsolu elde etmek zor oldu. Geçen yılın sonlarına doğru, stok sıkıntısının muhtemelen 2021’in başlarında devam edeceğine dair bazı söylentiler bulunuyordu. Ancak, devam eden stok sorunu Microsoft’un yılın ilerleyen zamanlarına kadar talebi karşılayamayacağını gösteriyor.

The New York Times ile konuşan Microsoft’un yatırımcı ilişkileri başkanı Mike Spencer, Xbox Series X/S konsollarının tedarik durumlarını ele aldı. Röportaj sırasında Spencer, şirketin 2020 yılının dördüncü çeyreğinde ürettiği her Xbox birimini sattığını açıkladı. Ne yazık ki, Xbox tedarik sorunu Haziran ayına kadar devam ediyor.

Bir haber kuruluşunun işaret ettiği gibi, hem Xbox Series X/S hem de PlayStation 5’e güç veren yongaların arkasındaki şirket olan AMD, arz sıkıntısının 2021’in sonlarına kadar devam edeceği konusunda uyarıda bulunuyor. AMD CEO’su Lisa Su, geçtiğimiz günlerde yatırımcılara yılın ilk yarısı boyunca tedarik zincirinde bir miktar sıkışıklık olacağını söyledi.

Video