Pazar, Mayıs 26, 2024

Xbox Series X Kontrolcü Sorunuyla Gündemde 

Paylaş

silkroad gaminggentr

Xbox Series X, 2020 yılının sonunda gelen ama yıllarca konuşulmaya devam edecek bir oyun konsolu oldu. Tasarımı, havalandırma deliklerinin konumu, performansı gibi pek çok farklı konuyla gündeme gelen konsollar, 2021 yılının başında ise yeni bir sorunla gündeme geldi.

Xbox forumlarında gündeme getirilen sorun, birçok kullanıcının mesajlarıyla öne çıktı ve sonunda Microsoft konu hakkında açıklama yapmak zorunda kaldı.

Xbox Series X kontrolcüsünde bağlantı sorunu yaşanıyor iddiası

Kullanıcıların şikayet ettikleri bu sorun, kontrol cihazı ile alakalı. Yapılan paylaşımlara göre kullanıcılar oyuna girdikleri zaman kontrol cihazları sürekli bağlantı sorunu veriyor. Kontrol cihazının bağlantısı kendi kendine düşüyor ve yine otomatik olarak bağlantı yeniden sağlanıyor.

Oyunun içerisinde bu olay sürekli gerçekleştiği için oyunu oynamak mümkün olmuyor. Kullanıcılardan peşi sıra bu şekilde mesajlar gelmesinden sonra, Microsoft’un da konuya ilişkin bir açıklama yaptığını gördük.

Xbox Series X

Firma yaptığı açıklamada böyle bir sorunun olabileceğini söyledi. Xbox Series X kontrol cihazlarında yaşanabilecek bu sorunu tespit ettiklerini ve sorun yaşanan cihazların düzeltilmesi adına güncelleme verileceğini belirten Microsoft, ekiplerin şu an için çalıştığını söyledi.

Bu demek oluyor ki yakın zamanda bir güncelleme sunulacak ve sorunun çözüldüğü doğrulanacak. Güncelleme detayları ve ne zaman yayınlanacağı konusunda yine Microsoft açıklamalarını takip edeceğiz. Ayrıca şu an için sorundan tüm cihazlar mı etkileniyor yoksa belli başlı cihazlar mı etkileniyor net değil.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler