PC HocasıOyunXbox Series X ve Xbox Series S Fiyatları Düştü
Xbox Series X ve Xbox Series S

Xbox Series X ve Xbox Series S Fiyatları Düştü

 

2020 yılının son gününde yayınlanan Resmi Gazete’de, ilave gümrük vergisi için yeni karar yayınlanmıştı. Bu kararla beraber oyun konsollarındaki ilave gümrük vergisinin de %20 oranına düşürüldüğünü gördük. Vergi oranının düşmesiyle beraber Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının fiyatlarında ilk oynama haberi de geldi.

Daha önce yapılan mini indirimler bir yana bu kez yeni oyun konsollarının satış fiyatlarında dikkat çekici bir indirim söz konusu oldu.

Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatları nasıl değişti?.

İlave gümrük vergisi sonrasında ilk açıklanan fiyatlarda konsolların fiyatı Series X modeli için 8.299 TL olarak açıklanmıştı. Series S modeli ise 5.399 TL ile satışa sunulmuştu.

Xbox Series X ve Xbox Series S

İndirim kararı sonrasında ise fiyatlar şöyle değişti:

  • Xbox Series X için: 7.499 TL
  • Xbox Series S için: 4.499 TL.

Birçok teknoloji mağazasında yeni fiyatlarla satışlar başladı. Fiyatların daha da düşmesi ya da değişmesi durumunun olup olmayacağı ise belli değil. Belki olumlu kur etkisi olursa, yani döviz kurunda bir düşüş yaşanırsa ekstra olarak indirimlerin yapıldığını görebiliriz. Şimdilik yeni fiyatlar böyle devam edecek gibi.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video