Xiaomi 10 Pro için MIUI 14

Xiaomi 10 Pro için MIUI 14 Müjdesi Duyuruldu

  Google News

Xiaomi bir an önce akıllı telefonlarına MIUI 14 sürümlerini ulaştırmada kararlı gibi gözüküyor. Hem amiral gemisi serilere hem de orta segment modellere güncellemeler ulaşmaya başladı. Güncelleme alan akıllı telefonlardan birisi de Xiaomi 10 Pro modeli oldu. Xiaomi 10 Pro için MIUI 14 dağıtımı bu kez Avrupa bölgesi için başladı.

Xiaomiui tarafından paylaşılan habere bakacak olursak, kısa süre sonra güncellemelerin tüm cihazlara ulaşması söz konusu olacak.

Xiaomi 10 Pro için MIUI 14 Güncellemesi Geldi

İlk kez 2020 yılında karşımıza çıkan popüler akıllı telefonun güncelleme sonrasında sürüm numarasının da değiştiğini görüyoruz. EEA bölgesi yani Avrupa bölgesi güncellemesi ile beraber akıllı telefonun sürüm numarası V14.0.1.0.TJAEUXM olarak değişti.

Söz konusu yapı numarası MIUI 14 güncellemesini işaret ettiği gibi akıllı telefonun bu güncellemeyi Android 13 üzerinden aldığını da gösteriyor. Telefonun güncellemeyi Android 13 üzerinden alması da iyi haberlerden biri diyebiliriz.

Xiaomi 10 Pro için MIUI 14

Takip edenler bilecektir bazı modeller Android 12 üzerinden MIUI 14 güncellemesi alıyor. Bu modeller yeni arayüzün tüm özelliklerini kullanamıyor. En azından Xiaomi 10 Pro için böyle bir durum söz konusu olmayacak. Yeni arayüzün tüm özelliklerini kullanabileceğiz.

Bu arada güncellemenin beraberinde Mart 2023 güvenlik yamasını getirdiğini de belirtelim. Bu açıdan da yeni güncelleme önem arz ediyor.

Son olarak alışılmış uyarımızı da yapalım. Güncelleme tüm cihazlar için anında gelecek diye bir durum yok. Güncelleme yavaş yavaş tüm cihazlara ulaşmaya başlayacaktır.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

15 Yorum

  • mi 11t pro kullanıyorum. gelen giden bi güncelleme yok. sürekli geliyor diye haber çıkıyor. bi kere de geldi diye yapın. çünkü bişey gelmiyor.

  • evet 15.04 itibariyle yükledim redmi not 10 pro ya mui 13 den yurt içi cihaz a

  • Note 10 pro dün yükledim. ilk geldi mobilimdim wifi den yüklerim diye bir iki saat sonraya erteledim. sonra kayboldu. neredeyse bir saate sonra yeniden göründü ve yükledim ancak.

  • parmak izi menüsü geri gelir diye bir umut miu 14 e güncelleştirme yaptım , güncelleme yapmaz olaydım, pil kullanımım sistem tarafından yüzde 52 lere çıktı, telefon yarım gün kullanılamaz hale geldi ,evimde 3 kişide xiaomi telefon var bir daha xiaomi almak mı asla ve asla , 8 aydır parmak izi menüsünü geri getiremediler parmak izi kullanamıyorum şimdide telefonun bataryasının içine edecekler gibi gözüküyor

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video